Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé v Horních Bludovicích nechtějí výrobní halu

  • Havířov,

V obci Horní Bludovice na Karvinsku chce soukromý podnikatel postavit výrobní halu na zpracování plastů. S tím ale nesouhlasí místní obyvatelé a žádají obec, aby zakročila.

Na tomto pozemku v Horních Bludovicích nedaleko Havířova chce soukromý podnikatel postavit výrobní halu. V té by se měly vyrábět plastové produkty pro farmaceutický průmysl.

Proti tomu se bouří místní obyvatelé, nejvíce pak ti, kteří bydlí v bezprostřední blízkosti.

“Určitě se bude jednat o větší komplex s tím, že tady má být i sterilizace. S tím vůbec nesouhlasíme. Určitě to nepatří mezi rodinné domy, ale někde do průmyslové zóny,” popsala situaci obyvatelka Horních Bludovic.

Lidé se dále obávají hluku, zvýšené dopravy, znečištění ovzduší.

“Bude se jednat o klasickou běžnou výrobní halu. Nemáme žádný komín, nevytváříme emise. Naše výroba nemá ani žádný hluk. Lidé nebudou rušení tím, že bychom tam měli světlo, nebo jakkoliv prášili. Nepočítáme ani se zvýšenou dopravou,” uvedla spolumajitelka firmy Eva Šillerová.

Místní ale firmě stále nevěří a začali se podepisovat pod petici. Radnici vyčítají, že občanům tajila informace, začínají mluvit o vyhlášení místního referenda a požadují změnu územního plánu.

“Majitel pozemku se bude bránit a pro obec by to znamenalo nemalou finanční ztrátu. Určitě tato situace je způsobená tím, že občané nevědí konkrétně, o jakou výrobu, a o co se vlastně bude jednat a z toho důvodu bych byla přístupná tomu, abychom svolali schůzku s občany, kterých se to nejvíce týká a vysvětlili jim dopodrobna, o co se bude jednat,” vysvětlila starostka obce Jana Pohludková (KSČM).

Pokud nakonec bude výrobní hala postavena, vznikne zde v první fázi 60 pracovních míst.

Nahlásit chybu


K tématu
V-TRADE, s.r.o. - Bohumín
Bohumín
od 3 200 Kč/měsíc

Detail

ZENOFIAVAV s.r.o.
Český Těšín
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail