Lidé v Horních Bludovicích nechtějí výrobní halu

  • 15:18,
  • Havířov,

V obci Horní Bludovice na Karvinsku chce soukromý podnikatel postavit výrobní halu na zpracování plastů. S tím ale nesouhlasí místní obyvatelé a žádají obec, aby zakročila.

Na tomto pozemku v Horních Bludovicích nedaleko Havířova chce soukromý podnikatel postavit výrobní halu. V té by se měly vyrábět plastové produkty pro farmaceutický průmysl.

Proti tomu se bouří místní obyvatelé, nejvíce pak ti, kteří bydlí v bezprostřední blízkosti.

“Určitě se bude jednat o větší komplex s tím, že tady má být i sterilizace. S tím vůbec nesouhlasíme. Určitě to nepatří mezi rodinné domy, ale někde do průmyslové zóny,” popsala situaci obyvatelka Horních Bludovic.

Lidé se dále obávají hluku, zvýšené dopravy, znečištění ovzduší.

“Bude se jednat o klasickou běžnou výrobní halu. Nemáme žádný komín, nevytváříme emise. Naše výroba nemá ani žádný hluk. Lidé nebudou rušení tím, že bychom tam měli světlo, nebo jakkoliv prášili. Nepočítáme ani se zvýšenou dopravou,” uvedla spolumajitelka firmy Eva Šillerová.

Místní ale firmě stále nevěří a začali se podepisovat pod petici. Radnici vyčítají, že občanům tajila informace, začínají mluvit o vyhlášení místního referenda a požadují změnu územního plánu.

“Majitel pozemku se bude bránit a pro obec by to znamenalo nemalou finanční ztrátu. Určitě tato situace je způsobená tím, že občané nevědí konkrétně, o jakou výrobu, a o co se vlastně bude jednat a z toho důvodu bych byla přístupná tomu, abychom svolali schůzku s občany, kterých se to nejvíce týká a vysvětlili jim dopodrobna, o co se bude jednat,” vysvětlila starostka obce Jana Pohludková (KSČM).

Pokud nakonec bude výrobní hala postavena, vznikne zde v první fázi 60 pracovních míst.
Gospelové Vánoce v Orlové

14.12. 17:00 - 12.12. 6:15
Orlová, Husův dům, Orlová

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 18:00 - 12.12. 6:15
Orlová, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

Michal Swaczyna
Karviná
od 20 000 Kč do 27 000 Kč

Detail

Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj, příspěvková organizace
Karviná
od 31 920 Kč do 100 303 Kč

Detail

H&P Account Tax Consulting a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 21 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků