Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zatoulaný kozel skončil v havířovském útulku

  • Havířov,

V jedné části Havířova se několik dnů potuloval kozel. Nakonec skončil v útulku. O zvíře se přihlásil majitel. Když ale zjistil, že musí odchyt zaplatit, změnil názor.

Havířovský útulek odchytává především psy nebo kočky. Nyní se museli postarat i o zatoulaného kozlíka.

“Pro kozlíka jsme jeli na zavolání paní, která ho už asi pět dnů sledovala v okolí ulice Selská. Asi někomu utekl. Neustále jsme čekali, že se přihlásí majitel, že ho bude hledat. Nakonec kozlík skončil u paní schoulený na zahradě, takže jsme pro něho zajeli,” popsala pracovnice útulku Šárka Štěrbová.

Netrvalo dlouho a do útulku volal muž, který tvrdil, že je majitelem kozla. Pracovníci si oddychli, protože útulek není přizpůsoben pro taková domácí zvířata. Když ale muži řekli, že bude muset zaplatit, nastal problém.

“Odchyt a spojené náklady s odchytem musí majitel zaplatit, ať je to kozlík, pes, nebo kočka. Nejspíš se mu to nechtělo zaplatit, tak řekl, že se spletl a že kozlík není jeho,” řekla vedoucí útulku Dagmar Polaková.

Kozlík nemohl v útulku zůstat a tak se pro něho našel nový domov. Není to ale jediné netypické zvíře, které v útulku odchytili. Před časem se v kolejišti toulal beran. Ten byl ale tak velký, že nevlezl do odchytového vozu a musela ho odvést velká dodávka.

Nahlásit chybu


K tématu
BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

RegioJet a.s. - nástupní místo Havířov, Bohumín
Havířov
od 25 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail