Panelový dům v plamenech. V Havířově hořel byt, 8 zraněných

  • 17. května 2018,
  • 17:16,
  • Havířov,
  • Redakce

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly ve čtvrtek 17.5.2018 odpoledne u požáru bytu v Havířově-Městě, který si vyžádal osm zraněných osob, nadýchaných kouřem, a 30 osob evakuovaných ze tří domovních vchodů. Předběžná škoda byla odhadnuta na 400 tisíc korun, příčina vzniku požáru je v šetření.

Reklama

"Operační středisko hasičů bylo o požáru bytu 2+1 ve druhém patře (3. NP) bytového domu informováno dvacet minut po čtvrtečním poledni. Do ulice Jožky Jabůrkové ihned vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanice Havířov a Karviná, společně s nimi dvě jednotky dobrovolných hasičů – Havířov-Město a Havířov-Životice. Hasiči dostali oheň pod kontrolu za hodinu a dvacet minut, pak pokračovali v jeho dohašování. Požárem byl zasažen i byt o patro výš, tedy v horním třetím patře (4. NP). Na odvětrávání domovního vchodu a chodeb, kde hořelo, použili tři přetlakové ventilátory. Bezpečnost domu zkoumal hasiči přivolaný statik. Potvrdil, že se obyvatelé mohou vracet do svých bytů," popisuje zásah v tiskové zprávě mluvčí HZS MSK Petr Kůdela.

Na místě pracovaly tři zdravotnické posádky přímo z Havířova. Povolán byl ale také tým pro speciální činnosti z Ostravy. "Záchranáři na místě ošetřovali celkem osm osob, které se při požáru s jedinou výjimkou vesměs nadýchaly zplodin hoření. Jednalo o sedm dospělých – dvě ženy pět mužů ve věku 23 až 43 let. Osmým postiženým se stalo šestiměsíční dítě. Všichni pacienti byli při vědomí a se záchranáři komunikovali. Jejich postižení se jevila jako středně závažná nebo lehká. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byli pozemními posádkami ZZS transportováni do havířovské nemocnice," píše k události Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK.

Případ vyšetřuje služba kriminální policie. "Po příjezdu na místo už byl byt v plamenech. Policisté vyrazili vstupní dveře a vytáhli jednoho muže. Tři zasahující policisté a 31letý muž (obyvatel bytu) se nadýchali zplodin a byli převezeni do místní nemocnice k ošetření. Ošetřeni byly i někteří obyvatelé domu. Z domu bylo evakuováno asi 30 osob. V současné době probíhá ohledání, na místo byl povolán policejní pes na vyhledávání akcelerantů (urychlovačů). O právní kvalifikaci bude rozhodnuto po vyhodnocení získaných informací a indícií události," uvádí k případu mluvčí PČR Zlatuše Viačková.
VOJMAR s.r.o.
Karviná
od 17 000 Kč

Detail

NBS Invest, a.s.
Karviná
od 90 Kč do 120 Kč

Detail

MAKOVEC a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu