Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Panelový dům v plamenech. V Havířově hořel byt, 8 zraněných

  • Havířov,

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly ve čtvrtek 17.5.2018 odpoledne u požáru bytu v Havířově-Městě, který si vyžádal osm zraněných osob, nadýchaných kouřem, a 30 osob evakuovaných ze tří domovních vchodů. Předběžná škoda byla odhadnuta na 400 tisíc korun, příčina vzniku požáru je v šetření.

"Operační středisko hasičů bylo o požáru bytu 2+1 ve druhém patře (3. NP) bytového domu informováno dvacet minut po čtvrtečním poledni. Do ulice Jožky Jabůrkové ihned vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanice Havířov a Karviná, společně s nimi dvě jednotky dobrovolných hasičů – Havířov-Město a Havířov-Životice. Hasiči dostali oheň pod kontrolu za hodinu a dvacet minut, pak pokračovali v jeho dohašování. Požárem byl zasažen i byt o patro výš, tedy v horním třetím patře (4. NP). Na odvětrávání domovního vchodu a chodeb, kde hořelo, použili tři přetlakové ventilátory. Bezpečnost domu zkoumal hasiči přivolaný statik. Potvrdil, že se obyvatelé mohou vracet do svých bytů," popisuje zásah v tiskové zprávě mluvčí HZS MSK Petr Kůdela.

Na místě pracovaly tři zdravotnické posádky přímo z Havířova. Povolán byl ale také tým pro speciální činnosti z Ostravy. "Záchranáři na místě ošetřovali celkem osm osob, které se při požáru s jedinou výjimkou vesměs nadýchaly zplodin hoření. Jednalo o sedm dospělých – dvě ženy pět mužů ve věku 23 až 43 let. Osmým postiženým se stalo šestiměsíční dítě. Všichni pacienti byli při vědomí a se záchranáři komunikovali. Jejich postižení se jevila jako středně závažná nebo lehká. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byli pozemními posádkami ZZS transportováni do havířovské nemocnice," píše k události Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK.

Případ vyšetřuje služba kriminální policie. "Po příjezdu na místo už byl byt v plamenech. Policisté vyrazili vstupní dveře a vytáhli jednoho muže. Tři zasahující policisté a 31letý muž (obyvatel bytu) se nadýchali zplodin a byli převezeni do místní nemocnice k ošetření. Ošetřeni byly i někteří obyvatelé domu. Z domu bylo evakuováno asi 30 osob. V současné době probíhá ohledání, na místo byl povolán policejní pes na vyhledávání akcelerantů (urychlovačů). O právní kvalifikaci bude rozhodnuto po vyhodnocení získaných informací a indícií události," uvádí k případu mluvčí PČR Zlatuše Viačková.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy