Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé v Horních Bludovicích protestovali na radnici

  • Havířov,

Několik desítek obyvatel Horních Bludovic se nehodlá smířit s tím, že se v obci chystá podnikatel stavět výrobní halu na zpracování plastů. Místní přišli protestovat i na radnici. Atmosféra byla poměrně bouřlivá.

Nechceme tady žádnou výrobní halu na zpracování plastů. Obec by měla za své občany bojovat a ne jít soukromé firmě na ruku. S těmito požadavky přišli lidé na radnici v Horních Bludovicích na Karvinsku. Podnikatel z Havířova pozemky koupil před mnoha lety a nyní tam zvažuje postavit halu, kde se budou vyrábět obaly zejména pro farmaceutický průmysl.

“Aby tady stálo něco, když tady kousek dál je průmyslová zóna, proč to nepostaví tam,” vyjádřil se jeden z občanů.

“Bude se tam používat plyn, který když uteče, tak my se tady všichni otrávíme,” dodal další občan.

Debata mezi místními a vedením radnice trvala téměř dvě hodiny a byla poměrně bouřlivá.

Vedení obce vidí jen dvě možnosti, jak by se dala situace vyřešit.

“Buď, jak bude probíhat stavební řízení, budeme uplatňovat námitky, nebo celý pozemek z územního plánu vyjmeme, ale to by znamenalo finanční následky,” řekla starostka obce Jana Pohludková (KSČM).

Zástupce firmy stále tvrdí, že se lidé nemají čeho obávat.

“Bude se jednat o klasickou běžnou výrobní halu. Nemáme žádný komín, nevytváříme emise. Naše výroba nemá ani žádný hluk. Lidé nebudou rušení tím, že bychom tam měli světlo, nebo jakkoliv prášili. Nepočítáme ani se zvýšenou dopravou,” uvedla před časem spolumajitelka firmy Eva Šillerová.

Znovu o územním plánu a výstavbě se bude v Bludovicích mluvit na červnovém zasedání zastupitelstva, kam se chystá opět velký počet nespokojených občanů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy