Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově museli pokácet jeden z nejstarších stromů

  • Havířov,

V parku před kinem Centrum musela nechat havířovská radnice pokácet jeden z nejstarších stromů ve městě. Kmen akátu už byl natolik poškozený, že hrozilo jeho rozlomení.

Akát zde stál už mnohem dříve než vznikl Havířov. Nyní jsou jeho dny sečteny. Už na první pohled jde vidět značné poškození kmenu. Radnice nemohla riskovat, že by například při silném větru strom ohrozil kolemjdoucí. Přesto nejdříve zvažovala, že se pokusí akát zachránit.

“Vzhledem k jeho stáří, vitalitě, umístění jsme zvažovali tyto kroky, ale nakonec jsme došli k závěru, že bude lépe, když strom pokácíme úplně,” řekl referent odboru komunálních služeb Boris Břenek.

Kácení vzácného stromu sledovaly desítky lidí.

“My jsme to také prohlíželi s manželkou, je krásný, ale co se dá dělat. Je to škoda, ale je pravda, že v Havířově máme hodně pěkných stromů,” vyjádřil jeden z přihlížejících.

Přesné stáří stromu se neví. Proto všichni s napětím čekali, až bude odřezán kmen ve spodní části. Ukázalo se ale, že akát je uvnitř úplně ztrouchnivělý, a proto se nedaly spočítat ani letokruhy.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy