Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senioři v domově dostanou nová lůžka

  • Havířov,

V domově Luna v Havířově žije přes 180 seniorů. Někteří klienti musí spát ještě na starých postelích bez možnosti polohování. To se ale brzy změní. Na elektrická lůžka se těší i personál, kterému se usnadní práce.

Pan Rudolf Pařenica už má přes devadesát let a žije v domově seniorů Luna v Havířově. Přesto, že je stále ještě soběstačný, nohy už ho tak dobře neposlouchají a přál by si nové elektrické lůžko.

“To je to poslední přání, které bych tady ještě mohl mít, že bych dostal toto nové lůžko.Tady to lůžko nemá ty výhody. Člověk už nemá tolik sil. Když stávám, tak mě bolí nohy, když bych měl opěru, tak můžu z lůžka lépe vyskočit, “ řekl klient domova Rudolf Pařenica.

Naopak pan Josef Kubíček už spí na nové posteli, kterou si nemůže vynachválit.

“Dobře se mi vstává. Je to jinak řešené, než ty staré postele, protože to bylo vysoké a člověk dost vytrpěl než vstal,” popsal klient domova Josef Kubíček.

V domově žije přes 180 seniorů a výměna lůžek není levnou záležitostí. K obnově dochází postupně.

“Starých lůžek je už zhruba jen kolem třiceti, kde bohužel nejde s lůžkem manipulovat ani do žádné výšky. Personál pokud potřebuje dělat nějakou práci s klientem, musí se ohýbat,” vysvětlila úseková sestra Jolana Nedabýlková.

Domov se v současné době chystá nákup dalších polohovacích lůžek tak, aby už všichni klienti měli pohodlí a personál lepší pracovní podmínky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy