Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sesuv svahu ohrožuje v Havířově rodinné domy

  • Havířov,

Nedělní průtrž mračen způsobila sesuv půdy u jednoho rodinného domu v Havířově. Situace je natolik vážná, že na magistrátu zasedl krizový štáb. Pokud přijdou opět deště, hrozí v lokalitě další sesuv půdy.

Perné chvilky zažívají majitelé rodinného domu v Havířově, kteří bydlí pod Bludovickým kopcem na ulici Svažná. Během nedělní bouřky se korytem prohnalo tolik vody, že to nevydržel jeden ze svahů. Problémy v lokalitě jsou dlouhodobé a je to jen dva měsíce, kdy město nechalo preventivně zpevnit svah právě u tohoto rodinného domu.

“Po tom přívalovém dešti voda vymlela celé koryto, které tady soužilo k odvodnění z horního potrubí. Ve spodní části vymlelo veškeré kamenivo, které tam bylo a došlo k podemletí břehu a následnému sesuvu půdy,” uvedl zástupce stavební firmy Petr Gara.

Situace je natolik vážná, že na magistrátu zasedl krizový štáb. Řešení se musí najít, co nejrychleji. Majitelé rodinných domů doufají, že už nebude pršet, protože hrozí další sesuv půdy.

“Tady na Bludovickém kopci se vyasfaltovaly cesty, udělaly se chodníky, ale voda teď nemá kde vsakovat. Z celého Bludovického kopce jde tady tím korytem. My jsme zatrubnily celou část až po území Lesů ČR s tím, že jsme vodu svedli do tady toho prostoru,” vysvětlil náměstek primátorky Karel Šlachta (ČSSD).

Jedním z řešení je vedení potoka v potrubí až do lesa mimo obydlenou oblast. To ale bude stát nemalé peníze. Radnice proto bude chtít o financování jednat s Lesy České republiky, které vlastní značnou část pozemků v dané lokalitě.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy