Reklama

Radnice v Havířově se snaží zabránit sesuvu půdy

  • 28. června 2018,
  • 13:48,
  • Havířov,
  • Bára Kelnerová

Rodina z Havířova doslova trne, kdykoliv zaprší. Voda jim totiž utrhla kus zahrady a hrozil i další sesuv půdy. Radnice provedla ihned opatření. Nebezpečí ale ještě není zažehnáno.

Reklama

Před necelým měsícem se kvůli vydatnému dešti utrhl svah u rodinného domu v Havířově ve Svažné ulici. Rodina, která byla v největším ohrožení, měla velké obavy.

“Ten sesuv byl masivní a my jsme se obávali, že by mohl pokračovat. Zavolali jsme hasiče, ti ihned aktivovali orgány města a město to začalo ihned řešit,” řekl majitel domu Petr Staňa.

První krok, který se musel udělat, bylo zprůchodnění spodní části koryta tak, aby se voda nehromadila. Jen díky tomu v těchto dnech, kdy opět vydatně prší, nedošlo k dalšímu sesuvu.

“Momentálně je svah díky té troubě stabilizovaný, ale havarijní stav stále trvá a nyní se řeší další opatření, což bude zatrubnění z horní části vodoteče,” vysvětlil zástupce stavební firmy Petr Gara.

Majitel rodinného domu každý den na zahradě pozoruje, zda nedochází k nějakým posunům.

“V současné době zpracováváme geologický průzkum dané lokality, který by nás měl navést na tu konečnou úpravu, jak by to mělo vypadat. Předpokládáme zatrubněním celého kamenného koryta. To je od vyústění objektu dešťové kanalizace, až po už zrealizované zatrubnění,” doplnila vedoucí oddělení investic Kateřina Mikulová.

Problém se řeší už několik let. Vznikl tím, že veškerá voda z kanalizace musí procházet touto oblastí. Původní zpevnění koryta stálo radnici přes dva miliony korun. A ani toto opatření nebude levnou záležitostí.
Antonín Goryl
Karviná
od 15 000 Kč do 18 000 Kč

Detail

Těšínská stavební s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

Mediaservis, s.r.o.
Karviná
od 6 700 Kč do 13 350 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu