Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Radnice v Havířově se snaží zabránit sesuvu půdy

  • Havířov,

Rodina z Havířova doslova trne, kdykoliv zaprší. Voda jim totiž utrhla kus zahrady a hrozil i další sesuv půdy. Radnice provedla ihned opatření. Nebezpečí ale ještě není zažehnáno.

Před necelým měsícem se kvůli vydatnému dešti utrhl svah u rodinného domu v Havířově ve Svažné ulici. Rodina, která byla v největším ohrožení, měla velké obavy.

“Ten sesuv byl masivní a my jsme se obávali, že by mohl pokračovat. Zavolali jsme hasiče, ti ihned aktivovali orgány města a město to začalo ihned řešit,” řekl majitel domu Petr Staňa.

První krok, který se musel udělat, bylo zprůchodnění spodní části koryta tak, aby se voda nehromadila. Jen díky tomu v těchto dnech, kdy opět vydatně prší, nedošlo k dalšímu sesuvu.

“Momentálně je svah díky té troubě stabilizovaný, ale havarijní stav stále trvá a nyní se řeší další opatření, což bude zatrubnění z horní části vodoteče,” vysvětlil zástupce stavební firmy Petr Gara.

Majitel rodinného domu každý den na zahradě pozoruje, zda nedochází k nějakým posunům.

“V současné době zpracováváme geologický průzkum dané lokality, který by nás měl navést na tu konečnou úpravu, jak by to mělo vypadat. Předpokládáme zatrubněním celého kamenného koryta. To je od vyústění objektu dešťové kanalizace, až po už zrealizované zatrubnění,” doplnila vedoucí oddělení investic Kateřina Mikulová.

Problém se řeší už několik let. Vznikl tím, že veškerá voda z kanalizace musí procházet touto oblastí. Původní zpevnění koryta stálo radnici přes dva miliony korun. A ani toto opatření nebude levnou záležitostí.

Nahlásit chybu
Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

V-TRADE, s.r.o. - Bohumín
Bohumín
od 3 200 Kč/měsíc

Detail