Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Radnice v Havířově zruší služebnu ve vyloučené lokalitě

  • Havířov,

Radnice v Havířově chce zrušit detašované pracoviště městské policie ve vyloučené lokalitě v Prostřední Suché. Situace se tam značně zklidnila. V lokalitě se ale častěji ukáže nová mobilní služebna.

Jedna z lokalit v Prostřední Suché v Havířově patřila ještě před několika lety mezi značně problémové. Narušování veřejného pořádku a špatné soužití mezi místními řešili strážníci téměř každý den. V roce 2011 zde proto vzniklo detašované pracoviště městské policie. Nyní ho chce radnice zrušit.

“Za loňský rok přišlo na služebnu řešit problémy celkem 20 občanů. Nic dramatického. Kromě toho, že tam jsou strážníci, kteří tam jsou pěší, jsou tam v létě hlídky i na kolech. Myslím si, že ta služebna je drahá,” řekla primátorka města Jana Feberová (ČSSD).

Ke zklidnění situace v lokalitě přispěli i asistenti prevence kriminality, které jsou v Prostřední Suché už osm let.

“Zkorigovali se tady místní, hlavně skupinky mládeže, kdy na nás dají, když s nimi komunikujeme,” uvedla asistentka prevence kriminality Valentina Pechová Pokutová.

“Rodiče také s námi komunikují hodně. Ale především nás hodně vyhledávají děti,” doplnila kolegyně Renata Závodná.

Městská policie si hodně slibuje i od druhé mobilní služebny, kterou nyní zakoupila. Po nutném technickém dovybavení bude vůz nasazován právě v problémových lokalitách.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy