Zaměstnanci soukromého domova si stěžují na svrab

  • 12:19,
  • Havířov ,

Další skandál řeší soukromý domov seniorů na v Havířově. Zaměstnanci tvrdí, že se tam opět ve velké míře vyskytl svrab a i jiné nemoci. To ale vedení zařízení striktně odmítá.

Zaměstnanci soukromého domova Senecura v Havířově si stěžují, že je v zařízení už několik týdnů svrab. Tím měli onemocnět jak klienti, tak i zaměstnanci a rodinní příslušníci. S epidemii přitom domov, tenkrát pod názvem Grandpark, bojoval v loňském roce, kdy se celou záležitost snažil utajit. Naše redakce má výpovědi od několika pracovníků domova. Ti se ale bojí na kameru mluvit.

"Lidé odpadávají, jsou na nemocenské. Léčí se se svrabem. Nebo dokonce i s tím svrabem musí jít do práce. I když donese od lékaře potvrzení, “mám svrab”. Řeknou, “nejsou lidi, pojď do práce,” řekla jedna ze zaměstnankyň domova.

Léčbu prodělávají klienti i zaměstnanci, kteří se nakazili zlatým stafylokokem. Jedná se o infekci, která se těžko léčí, protože bakterie je odolná vůči antibiotikům. Domov už navštívila hygiena. Ta však nic neshledala a uvedla.

“Podezření na výskyt svrabu má provozovatel zařízení povinnost hlásit smluvnímu lékaři a hygienické službě s cílem  případného přijetí léčebných a organizačních opatření,” uvedl mluvčí krajské hygienické stanice Radim Mudra.

Vedení domova si stojí za tím, že je vše v pořádku. To však popírá fotografie současného stavu jednoho z pacientů, kteří prý neskutečně trpí.

“Žádný výskyt svrabu v současné době neevidujeme a nebyl v našem SeniorCentru Havířov diagnostikován. Naše zařízení, jako poskytovatel sociálních a zdravotních služeb, dodržuje veškeré sanitární procedury a hygienický režim,” uvedla mluvčí domova Michaela Kopřivová.

Personál s tímto prohlášením nesouhlasí a chce se bránit.
Tragédie v Oradur-Sur-Glane / výstava

05.02. 16:00 - 14.01. 18:00
Havířov, Památník Životické tragédie, Havířov-Životice

Podmalby na skle / výstava

19.02. 16:00 - 31.12. 18:00
Karviná, Výstavní síň, Karviná

Obrázky z dějin Petřvaldu / výstava

07.03. 16:00 - 28.02. 18:00
Karviná, Technické muzeum Petřvald

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Comfort Job Agency s.r.o.
Karviná
od 20 200 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků