Romské rodiny se nechtějí stěhovat do jiné lokality

  • 12:22,
  • Havířov ,

Soukromý vlastník bytů v Havířově potřebuje uvolnit některé domy, které jsou ve špatném technickém stavu. Rodiny, které se musí vystěhovat, ale nesouhlasí s náhradním bydlením.

Musíme se vystěhovat, i když nechceme. To tvrdí několik rodin, které žijí ve vyloučené lokalitě v Havířově Prostřední Suché. Nájemníci dostávají nabídku náhradního bydlení od soukromého vlastníka zejména do městské části Šumbark, kde žije rovněž mnoho romských rodin. 


"Vždyť tam je ghetto. Oni se brání ghettu, ať tam nikdo nechodí a pořád nás dávají dohromady. Tak nevím, co to má znamenat," řekl jeden z nájemníků.

"Než bych se měl nastěhovat na Šumbark, tak raději budu bezdomovec," doplnil další nájemník.

Situací se zabývá i vedení radnice. Chápe, že soukromý vlastník má právo nakládat se svým majetkem, jak uzná za vhodné. Nesouhlasí však s tím, aby se rodiny stěhovali na Šumbark a chce s vlastníkem jednat.

"Doufejme, že se nějak pohneme a že pomůžeme těmto lidem v této oblasti, aby se nemuseli stěhovat na Šumbark. I tak je Šumbark dost problémový a není vůbec vhodné, aby se tam další rodiny stěhovaly," řekla primátorka města Jana Feberová (ČSSD).

“Tyto domy jsou ve velmi špatném technickém stavu, navíc minimálně obsazené. My jsme jim nabídli alternativu, lepší bydlení na Šumbarku, ale nemusí naši nabídku akceptovat a mohou bytovou otázku řešit jiným způsobem. Byli bychom velice rádi, kdyby i město zvážilo, zda jim nemohou poskytnou své byty,” uvedla mluvčí společnosti RESIDOMO Kateřina Piechowicz.


Radnice také zvažuje, že po vzoru jiných měst, vyhlásí na určité lokality bezdoplatkovou zónu.
CNC Strojírenská s.r.o.
Orlová
od 24 000 Kč/měsíc

Detail

Lázně Darkov, a.s.
Karviná
od 26 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

Comfort Job Agency s.r.o. - Nové Pole
Karviná
od 21 100 do 24 100 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků