Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov zřejmě vyhlásí bezdoplatkové zóny

  • Havířov,

Radnice v Havířově zvažuje, že na určité lokality ve městě vyhlásí bezdoplatkové zóny. Reaguje tak na stížností obyvatel, kteří tvrdí, že vlastníci bytů je pronajímají nepřizpůsobivým.

Lidé v domech na ulici Letní v Havířově Šumbarku jsou nešťastní. Někteří vlastníci bytů je začali pronajímat rodinám, které pobírají doplatky na bydlení. O klidné lokalitě si tak mohou nechat místní už jen zdát. Čekají, že město zasáhne.

“Bydlí u nás ve vchodě. Majitel bytu ho pronajal těmto lidem. Tam mají peníze jisté, tam je to s doplatkem. Nás nejvíce štve, že jsme do svých bytů investovali dost peněz a oni nám to znehodnotili. Ty byty jsou neprodejné,” uvedl jeden z místních obyvatel.

“Není to jen v našem domě. Týká se to celé Letní, nejhorší je vchod 3 a 5. To vidíte. Já nevím, kolik tam bydlí lidí, ale vidíte jich tam třeba šest. Stále tam někdo zvoní, hulákají pod okny, jsou to nepříspůsobiví. Máme s tím problém, je jich už strašně moc tady,” doplnila další obyvatelka domu.

Místní jsou přesvědčeni, že nepostačí vyhlásit bezdoplatkovou zónu jen na jednu ulici.

“My nechceme vůbec, aby se tady s touto chudobou obchodovalo. Chceme mít v této lokalitě klid. Já už uvažuji a dělám patřičné kroky proto, že určité lokality, určité ulice vyhlásíme jako bezdoplatkovou zónu, protože to tak nejde dělat dál,” řekla primátorka města Jana Feberová (ČSSD).

Vedení radnice situaci mapuje i v jiných částech města a nevylučuje, že bezdoplatkových zón bude vyhlášeno více.

Nahlásit chybu
BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

Pedagogicko-psychologická poradna, Karviná, příspěvková organizace - Doubrava a okr. Karviná
Doubrava
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail

Z + M Logistics, spol. s r.o. - Orlová
Orlová
od 7 388 do 12 313 Kč/měsíc

Detail