Soukromý domov v Havířově nadále popírá výskyt svrabu

  • 12:59,
  • Havířov ,

Soukromý domov Senecura v Havířově i nadále popírá, že by se v zařízení vyskytoval svrab. O víkendu si však měli svolat zaměstnance, kterým byl předložen k podpisu dokument o mlčenlivosti. Pracovníci to berou jako zastrašování.

Vedení soukromého domova Senecura v Havířově usilovně pátrá po tom, kdo vynesl informaci, že se v zařízení vyskytuje svrab. Zaměstnanci jsou nyní pod velkým tlakem, je jim údajně vyhrožováno i trestním oznámením.

"Zaměstnanci museli podepsat dohodu o mlčenlivosti. Atmosféra tam není dobrá. Je to stále na stejném bodě. Zaměstnanci se bojí. Stále trvá nedostatek zaměstnanců, je spousta nemocenských. Je tam velký podstav,” uvedla jedna ze zaměstnankyň.

Znepokojena je i paní Milena Botlíková, která má v domově svou maminku. Ta měla svrab v loňském roce, kdy nákazu zařízení rovněž tajilo. S pravdou ven vyšlo až po několika měsících, kdy už byl domov zamořen.

“Myslím si, že situace se pravděpodobně opakuje, pracovníci mlží o stavu, jaký tam je. Vše začíná svědčit o tom, že ten svrab tam pravděpodobně je. Naštěstí maminka svrab prozatím nedostala. Tam nefunguje žádná komunikace, zaostává poskytování služeb, protože domov je personálně podhodnocen,” uvedla rodinná příslušnice Milena Botlíková.

Paní Botlíková podala stížnost na krajský úřad.

Vedení domova i ošetřující lékařka prostřednictvím tiskové zprávy ale veškeré informace popírají.

„Někteří klienti si stěžovali na pocity svědivé kůže. Po vyšetření kožním lékařem nebylo u žádného z klientů diagnostikováno parazitní onemocnění, jednalo se o nespecifickou dermatitidu, způsobenou většinou očkováním vakcínou Prevenar 13,” sdělila lékařka Dagmar Kusáková.

Jelikož lékařka tvrdí, že se svrab v domově nevyskytuje, nemůže zasáhnout ani krajská hygienická stanice. Podmínkami, za kterých v domově zaměstnanci pracují, se ale zřejmě začne zabývat inspektorát práce.
Tragédie v Oradur-Sur-Glane / výstava

05.02. 16:00 - 14.01. 18:00
Havířov, Památník Životické tragédie, Havířov-Životice

Podmalby na skle / výstava

19.02. 16:00 - 31.12. 18:00
Karviná, Výstavní síň, Karviná

Obrázky z dějin Petřvaldu / výstava

07.03. 16:00 - 28.02. 18:00
Karviná, Technické muzeum Petřvald

Střední odborná škola managementu a práva, s.r.o.
Karviná
od 10 000 Kč do 10 000 Kč

Detail

Neovize SL s.r.o.
Karviná
od 44 500 Kč

Detail

BimBo hračky s.r.o.
Karviná
od 10 500 Kč do 14 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků