Reklama

Havířovská ADRA uspořádala další tábor na Ukrajině

  • 25. července 2018,
  • 12:37,
  • Havířov,
  • Bára Kelnerová

Dvanáct českých studentů se v těchto dnech účastní tábora, který na Ukrajině uspořádala ADRA. Studenti se mohli podívat i přímo do rodin, aby viděli, v jakých podmínkách chudé rodiny žijí.

Reklama

Havířovská ADRA uspořádala na Ukrajině další příměstský tábor pro děti ze sociálně slabých rodin. Pro děti jsou připraveny různé aktivity tak, aby měly co nejvíce zážitků. Na táboře pomáhá i 12 českých studentů, dobrovolníků.

“Také jsme jim v letošním roce udělali exkurzi do zázemí těch rodin dětí, z čehož byli hodně překvapení, v jakých podmínkách děti žijí. Také jsme jim přiblížili i život romské komunity v Zakarpatí, kde jsou vytěsněni do různých ghett za města,” řekl koordinátor projektu Karel Folwarczny.

Vedoucí studentů Alona Oryekhová pochází z Ukrajiny, ale 15 let už žije v České republice.

Místním chce i nadále pomáhat.

“Jsem tady jako vedoucí dobrovolníků ČR. Přijeli jsme do Mukačeva, abychom pomáhali s programem tábora, na který jsme se těšili a je to tady hodně super. Přijelo nás tady dvanáct. 11 dívek a jeden chlapec,” objasnila dobrovolnice Alona Oryekhová.

V Zakarpatí vznikla rovněž pobočka ADRY, která se s Českou podílí na organizaci různých projektů.

“Jsme rádi, že tady mohou být nejen děti z Mukačeva. Také tady ten tábor mohou navštívit i děti z uprchlických rodin z tábora, který se zde nachází,” řekl vedoucí pobočky ADRA Karpatia Albert Pirchak.

Mnohé rodiny nemají na jídlo. V táboře tak mají děti po celých čtrnáct dní zajištěnou kvalitní stravu. ADRA ale s humanitární pomocí do Zakarpatí jezdí pravidelně.
Sylva Hottková
Karviná
od 8 140 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj, příspěvková organizace
Karviná
od 31 920 Kč do 100 303 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu