Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířovská ADRA uspořádala další tábor na Ukrajině

  • Havířov,

Dvanáct českých studentů se v těchto dnech účastní tábora, který na Ukrajině uspořádala ADRA. Studenti se mohli podívat i přímo do rodin, aby viděli, v jakých podmínkách chudé rodiny žijí.

Havířovská ADRA uspořádala na Ukrajině další příměstský tábor pro děti ze sociálně slabých rodin. Pro děti jsou připraveny různé aktivity tak, aby měly co nejvíce zážitků. Na táboře pomáhá i 12 českých studentů, dobrovolníků.

“Také jsme jim v letošním roce udělali exkurzi do zázemí těch rodin dětí, z čehož byli hodně překvapení, v jakých podmínkách děti žijí. Také jsme jim přiblížili i život romské komunity v Zakarpatí, kde jsou vytěsněni do různých ghett za města,” řekl koordinátor projektu Karel Folwarczny.

Vedoucí studentů Alona Oryekhová pochází z Ukrajiny, ale 15 let už žije v České republice.

Místním chce i nadále pomáhat.

“Jsem tady jako vedoucí dobrovolníků ČR. Přijeli jsme do Mukačeva, abychom pomáhali s programem tábora, na který jsme se těšili a je to tady hodně super. Přijelo nás tady dvanáct. 11 dívek a jeden chlapec,” objasnila dobrovolnice Alona Oryekhová.

V Zakarpatí vznikla rovněž pobočka ADRY, která se s Českou podílí na organizaci různých projektů.

“Jsme rádi, že tady mohou být nejen děti z Mukačeva. Také tady ten tábor mohou navštívit i děti z uprchlických rodin z tábora, který se zde nachází,” řekl vedoucí pobočky ADRA Karpatia Albert Pirchak.

Mnohé rodiny nemají na jídlo. V táboře tak mají děti po celých čtrnáct dní zajištěnou kvalitní stravu. ADRA ale s humanitární pomocí do Zakarpatí jezdí pravidelně.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy