Reklama

V Havířově se sníží počet veřejně prospěšných pracovníků

  • 26. července 2018,
  • 12:26,
  • Havířov,
  • Bára Kelnerová

Havířov v současné době zaměstnává 80 veřejně prospěšných pracovníků. Ti mají plné ruce práce i kvůli lidem, kteří dělají ve městě nepořádek. Počet těchto pracovníků se ale rapidně sníží.

Reklama

Veřejně prospěšní pracovníci se v Havířově  osvědčili. Pomáhají s úklidem města během celého roku. Část z nich se tento týden například zaměřilo na úklid parku Na Nábřeží, který už byl ve špatném stavu.

Město si těchto pracovníků váží, na druhou stranu upozorňuje, že si za nepořádek mohou někdy lidé sami.

“Nejhorší stav je, když nepořádek zůstává po občanech. U popelnic, odhozené lahve. A tady bych apeloval na občany, že úklid stojí desítky milionů korun. Za to by bylo několik hřišť, kulturních zařízení atd.,” uvedl náměstek primátorky Karel Šlachta (ČSSD).

Kolik ve městě pracuje veřejně prospěšných pracovníků, záleží na pracovním úřadu. Nyní jich v Havířově uklízí 80. Ideální stav by byl sto. Počet ale hodně klesne.

“Během podzimu bohužel spadneme ještě o dalších dvacet lidí dolů a přes zimu také. Další projekty se rozjedou až od příštího března, ale v současné době nevíme kolik jich bude,” vysvětlila pracovnice odboru komunálních služeb Markéta Cihlářová.

Úklidové práce vykonávají i lidé v rámci veřejné služby, kteří chtějí pobírat dávky v hmotné nouzi. Zájem o veřejnou službu ale moc velký není.
Antonín Goryl
Karviná
od 15 000 Kč do 18 000 Kč

Detail

Těšínská stavební s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

Mediaservis, s.r.o.
Karviná
od 6 700 Kč do 13 350 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu