Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Fotbalový turnaj pro děti z vyloučených lokalit

  • Havířov,

V Havířově se odehrál velký fotbalový turnaj mezi nízkoprahovými centry. Pro tyto děti jsou aktivity Armády spásy mnohdy jediným vyžitím, které o prázdninách mají.

Nízkoprahová centra navštěvují zejména děti z vyloučených lokalit. Rodiny nemají na zaplacení kroužků, či dovolené. Právě pro tyto děti uspořádala Armáda spásy už podruhé fotbalový turnaj.

“Považujeme to za důležitou součást aktivizačních činností a nějakých preventivních programů, které myslím, že všeobecně chybí. Za vše se dneska platí a tyto děti se setkávají s nezájmem od svých rodičů, kteří peníze dají raději někam jinam, než na kroužky,” řekl organizátor akce Richard Chmelík.

Do Havířova přijela družstva například z Ostravy nebo Kopřivnice.

“Chtěl bych vyhrát, jsme z Ostravy a jsem na to už dost natěšený a myslím, že si odneseme pohár domů,” přál si mladý fotbalista.

“My jsme přijeli z Frýdku-Místku a přišli jsme si zahrát fotbal. My chodíme do nízkoprahového centra skoro každý den. Chodíme se tam učit, hrát si,” doplnil další účastník turnaje.

Odměnu za účast na turnaji dostali všichni. Pohár si nakonec odvezly děti z ostravského nízkoprahového centra Jekhetane.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy