Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový chodník v Havířově zvýší bezpečnost

  • Havířov,

Radnice v Havířově zahájila dlouho očekávanou výstavbu chodníků na ulici Selská, která je pro chodce hodně nebezpečná. Řidiči by měli být obezřetní a dávat si pozor i na změnu dopravního značení.

Ulice Selská v Havířově-Bludovicích je natolik úzká, že se sotva minou dvě auta. Pokud jdou po krajnici chodci, hrozí jim nehoda. Kromě toho se v lokalitě nachází dvě základní školy. Lidé dlouhé roky volali po tom, aby se zde udělal chodník. Stavba nyní začala.

“Bohužel největší problém byl výkup pozemků a souhlas majitelů. Konečně jsme se v loňském roce dostali do fáze, kdy jsme všechny právní věci dojednali,” uvedl náměstek primátorky Karel Šlachta (ČSSD).

Chodník bude mít šířku dva metry a práce potrvají až do podzimu. Řidiči musí počítat s dopravním omezením i se změnou předností v jízdě u ZŠ Frýdecká.

“Bude vždy částečná uzavírka, protože stavba se bude realizovat po etapách,” vysvětlil referent z odboru investic Jiří Vinklárek.

“Jsem rád, že se dělá chodník, jelikož děti tady chodí do škol. Pro ně to bude přínos. Nebezpečné je, že v poslední době tudy jezdí kamionová doprava,” uvedl jeden z místních obyvatel.

V projektu je zahrnuta i výstavba autobusových zastávek u školy s polským vyučovacím jazykem, kde bude rovněž vybudován nový přechod pro chodce. Radnice na celou realizaci vyčlenila z rozpočtu zhruba 11 milionů korun.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy