Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Za opožděnou stavbu chodníků ušetří Havířov miliony

  • Havířov,

Více než rok probíhají práce na výstavbě chodníků a cyklostezky na Dlouhé ulici v Havířově. Město zřejmě stavbu od zhotovitele už převezme. Firma ale bude muset zaplatit téměř dva a půl milionu korun.

Nepřevezmeme stavbu dokud nebude vše v naprostém pořádku. To je rozhodnutí havířovské radnice, která v centru města nechala za 22 milionů korun vybudovat nové chodníky a cyklostezku. Stavba měla být dokončena už v květnu. Od té doby firma platí za každý den 25 tisíc penále.

"Dneska to není typický kontrolní den. Opravdu jsme byli vyzváni na základě smlouvy o dílo k zahájení přejímek stavby. Sešli jsme se, abychom se podívali podrobně na stavbu, jak vypadá. Zda nechybí něco dodělat, zda je vše v pořádku," řekla vedoucí oddělení investic Kateřina Mikulová.

Firma během posledních tří měsíců musela opravdu zabrat, protože nedostatky byly velké.

"Nejvíce se řešily přejezdové retardéry, které nebyly dokončeny a k tomu navazující chodníky, které se musely upravovat směrově a výškově. Po prohlídce jsme objevili ještě několik vad, které je nutno odstranit,” vysvětlil technický dozor investora Radim Kytner.

Vady už ale nejsou zásadní, a proto by radnice měla stavbu převzít v tomto týdnu. Více než dva miliony korun z penále město použije do dané lokality, jako kompenzaci místním za způsobené problémy.

"Dobrý, jen se mi zdá, že pro kola udělali hodně místa a pro pěší málo,” uvedla jedna z obyvatelek.

"Ještě nejsou dodělané, ale jinak je to pěkné. Tady ty konce ještě nejsou udělány. Jinak je to pěkné a povedlo se jim to,” doplnil muž.

Město nyní pracuje na výstavbě cyklostezek na Těrlickou a Žermanickou přehradu. Ty by měly být dokončeny nejpozději na podzim.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy