Reklama

Hygiena nařídila v domově Senecura mimořádná opatření

  • 23. srpna 2018,
  • 12:37,
  • Havířov,
  • Bára Kelnerová

Krajská hygienická stanice nařídila velká opatření v soukromém domově Senecura v Havířově. A to z důvodu zamezení šíření a vzniku svrabu. V současné době platí v domově zákaz návštěv.

Reklama

Už několik měsíců panuje obava, že v domově Senecura v Havířově je svrab. Zařízení přiznalo nákazu jen u jednoho pacienta a zaměstnance. Nyní krajská hygienická stanice rozhodla, že domov musí přijmout mimořádná opatření.

"Ta opatření jsou zejména v zajištění léčby všech uživatelů zařízení. Zajištění léčby případné u zaměstnanců. Je nutno provést dezinfekci matrací, lůžkovin a pomůcek,” uvedl mluvčí Krajské hygienické stanice Radim Mudra.

Domov o situaci informuje i rodinné příslušníky. Preventivní léčbou musela projít i maminka paní Botlíkové. "Poté, co se u maminky objevil kožní problém, bylo domluveno, že ji ihned odvezou na kožní oddělení, což udělali. Informovali nás bezprostředně po vyšetření o jejím stavu. U maminky se zjistilo, že má dermatitidu, ale také nevyloučili, že by se mohlo jednat o svrab,” uvedla dcera klientky domova.

V současné době se za seniory nedostanou ani rodinní příslušníci. Platí zde zákaz návštěv. Domov v tiskové zprávě k situaci uvedl, že zákaz návštěv vyhlásil z technických a organizačních důvodů kvůli rychlému provedení opatření a plynulému chodu domova. Platit bude do 26. srpna.
Zobcové flétny od středověku až po současnost - Albrechtice

22.06. 19:00 - 20.06. 17:14
Karviná, Albrechtice u Českého Těšína – dřevěný kostel sv. Petra a Pavla

Zobcové flétny od středověku až po současnost - Dětmarovice

23.06. 19:00 - 20.06. 17:14
Karviná, Dětmarovice – Kostel sv. Maří Magdalény

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

GOLD SPOON s.r.o.
Karviná
od 80 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu