Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hygiena nařídila v domově Senecura mimořádná opatření

  • Havířov,

Krajská hygienická stanice nařídila velká opatření v soukromém domově Senecura v Havířově. A to z důvodu zamezení šíření a vzniku svrabu. V současné době platí v domově zákaz návštěv.

Už několik měsíců panuje obava, že v domově Senecura v Havířově je svrab. Zařízení přiznalo nákazu jen u jednoho pacienta a zaměstnance. Nyní krajská hygienická stanice rozhodla, že domov musí přijmout mimořádná opatření.

"Ta opatření jsou zejména v zajištění léčby všech uživatelů zařízení. Zajištění léčby případné u zaměstnanců. Je nutno provést dezinfekci matrací, lůžkovin a pomůcek,” uvedl mluvčí Krajské hygienické stanice Radim Mudra.

Domov o situaci informuje i rodinné příslušníky. Preventivní léčbou musela projít i maminka paní Botlíkové. "Poté, co se u maminky objevil kožní problém, bylo domluveno, že ji ihned odvezou na kožní oddělení, což udělali. Informovali nás bezprostředně po vyšetření o jejím stavu. U maminky se zjistilo, že má dermatitidu, ale také nevyloučili, že by se mohlo jednat o svrab,” uvedla dcera klientky domova.

V současné době se za seniory nedostanou ani rodinní příslušníci. Platí zde zákaz návštěv. Domov v tiskové zprávě k situaci uvedl, že zákaz návštěv vyhlásil z technických a organizačních důvodů kvůli rychlému provedení opatření a plynulému chodu domova. Platit bude do 26. srpna.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy