Hygiena nařídila v domově Senecura mimořádná opatření

Krajská hygienická stanice nařídila velká opatření v soukromém domově Senecura v Havířově. A to z důvodu zamezení šíření a vzniku svrabu. V současné době platí v domově zákaz návštěv.

Už několik měsíců panuje obava, že v domově Senecura v Havířově je svrab. Zařízení přiznalo nákazu jen u jednoho pacienta a zaměstnance. Nyní krajská hygienická stanice rozhodla, že domov musí přijmout mimořádná opatření.

"Ta opatření jsou zejména v zajištění léčby všech uživatelů zařízení. Zajištění léčby případné u zaměstnanců. Je nutno provést dezinfekci matrací, lůžkovin a pomůcek,” uvedl mluvčí Krajské hygienické stanice Radim Mudra.

Domov o situaci informuje i rodinné příslušníky. Preventivní léčbou musela projít i maminka paní Botlíkové. "Poté, co se u maminky objevil kožní problém, bylo domluveno, že ji ihned odvezou na kožní oddělení, což udělali. Informovali nás bezprostředně po vyšetření o jejím stavu. U maminky se zjistilo, že má dermatitidu, ale také nevyloučili, že by se mohlo jednat o svrab,” uvedla dcera klientky domova.

V současné době se za seniory nedostanou ani rodinní příslušníci. Platí zde zákaz návštěv. Domov v tiskové zprávě k situaci uvedl, že zákaz návštěv vyhlásil z technických a organizačních důvodů kvůli rychlému provedení opatření a plynulému chodu domova. Platit bude do 26. srpna.
Tragédie v Oradur-Sur-Glane / výstava

05.02. 16:00 - 14.01. 18:00
Havířov, Památník Životické tragédie, Havířov-Životice

Podmalby na skle / výstava

19.02. 16:00 - 31.12. 18:00
Karviná, Výstavní síň, Karviná

Obrázky z dějin Petřvaldu / výstava

07.03. 16:00 - 28.02. 18:00
Karviná, Technické muzeum Petřvald

Střední odborná škola managementu a práva, s.r.o.
Karviná
od 10 000 Kč do 10 000 Kč

Detail

Neovize SL s.r.o.
Karviná
od 44 500 Kč

Detail

BimBo hračky s.r.o.
Karviná
od 10 500 Kč do 14 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků