Reklama

Nemocnice mají zájem o lékaře z Ukrajiny

  • 29. srpna 2018,
  • 12:48,
  • Havířov,
  • Bára Kelnerová

Nemocnice se dlouhodobě potýkají s nedostatkem lékařů a sester. Zájem o zdravotníky z Ukrajiny proto roste. V současné době jich v krajských nemocnicích pracuje 19 a počet se bude postupně navyšovat.

Reklama

Oleg Slyvka je mladý lékař z Ukrajiny, který před dvěma měsíci začal pracovat v havířovské nemocnici na chirurgii. Jazyk se učil už dříve, protože pracovat v Česku bylo jeho snem.

"Samozřejmě tady v nemocnici jsou lépe vybaveni než na Ukrajině. Operační sály jsou také lépe vybaveny. Správně pracuje pojišťovna a je tady dobrá mzda. Každý druhý lékař z Ukrajiny by chtěl pracovat v Česku nebo v EU,” uvedl lékař Oleg Slyvka.

Rovněž v Orlové a Karviné už pracují ukrajinští lékaři a další si vyřizují potřebná povolení. Nemocnice jsou ale limitovány.

“Každý lékař musí mít svého školitele a nemůže pracovat sám. Školitelů je v nemocnici omezený počet,” vysvětlil ředitel NsP Havířov a NsP Karviná-Ráj Jiří Matěj.

Ukrajinští lékaři už pracují téměř ve všech krajských nemocnicích.

"V současné době pracuje v krajských nemocnicích zřizovaných MSK zhruba 19 lékařů z Ukrajiny a dalších 15 je v před-atestační přípravě,” doplnil vedoucí oddělení zdravotní správy MSK Lukáš Chalás.

Co se týče zdravotních sester, tak by jich do krajských nemocnic mělo během několika měsíců nastoupit 13. Vyřídit veškerá povolení k práci a pobytu jsou ale zdlouhavá. Olegu Slyvkovi to trvalo jeden rok.
Antonín Goryl
Karviná
od 15 000 Kč do 18 000 Kč

Detail

Těšínská stavební s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

Mediaservis, s.r.o.
Karviná
od 6 700 Kč do 13 350 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu