ADRA chystá benefiční koncert pro postiženou dívku

  • 12:20,
  • Havířov ,

Dobrovolníci ADRY připravují společně s klienty Santé, což je zařízení pro mentálně postižené, benefiční koncert na pomoc těžce nemocné Verunce z Havířova. Rodina potřebuje speciální invalidní vozík.

28letá Verunka Chovancová z Havířova má těžkou mozkovou obrnu a další velmi vážná onemocnění. Celodenní a nepřetržitou péči jí věnuje její maminka a věrným kamarádem je také asistenční pes Ambi. Paní Chovancová chodí ráda s Verunkou pravidelně ven. Vozík, který postižená dívka má, je ale nevyhovující.

“Verunka potřebuje mechanický vozík s přídavným zařízením - baterií. Vzhledem k tomu, že mám nemocná záda a vesměs s ní chodím já na procházky a tlačím vozík, tak baterie by mi pomohla, aby se mi lépe tlačil,” vysvětlila maminka Verunky Věra Chovancová.

Baterie ale stojí 50 tisíc korun a pojišťovna ji nehradí. Proto dobrovolnici ADRY, která dochází za mentálně postiženými do zařízení Santé napadlo, že pro Verunku uspořádají charitativní koncert.

“Oni se chtějí cítit důležití, že něco dokážou a chtějí mít své místo na světě. Takže jsme se rozhodli, že uděláme charitativní koncert,” řekla jedna z organizátorek koncertu Bohdana Pufferová.

“My jsme velice rádi, že máme takové dobrovolníky, kteří se dívají i kolem. A když někdo potřebuje pomoc, tak jsou schopni uspořádat benefiční koncert,” sdělila koordinátorka dobrovolníků Jana Žoričová.

Benefiční koncert se uskuteční 3. října v 17 hodin v Komunitním centru Lučina. Hrát a zpívat bude skupina Souznění ze Santé.
Tragédie v Oradur-Sur-Glane / výstava

05.02. 16:00 - 14.01. 18:00
Havířov, Památník Životické tragédie, Havířov-Životice

Podmalby na skle / výstava

19.02. 16:00 - 31.12. 18:00
Karviná, Výstavní síň, Karviná

Obrázky z dějin Petřvaldu / výstava

07.03. 16:00 - 28.02. 18:00
Karviná, Technické muzeum Petřvald

Střední odborná škola managementu a práva, s.r.o.
Karviná
od 10 000 Kč do 10 000 Kč

Detail

Neovize SL s.r.o.
Karviná
od 44 500 Kč

Detail

BimBo hračky s.r.o.
Karviná
od 10 500 Kč do 14 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků