ADRA chystá benefiční koncert pro postiženou dívku

  • 27. září 2018,
  • 12:20,
  • Havířov,
  • Bára Kelnerová

Dobrovolníci ADRY připravují společně s klienty Santé, což je zařízení pro mentálně postižené, benefiční koncert na pomoc těžce nemocné Verunce z Havířova. Rodina potřebuje speciální invalidní vozík.

Reklama

28letá Verunka Chovancová z Havířova má těžkou mozkovou obrnu a další velmi vážná onemocnění. Celodenní a nepřetržitou péči jí věnuje její maminka a věrným kamarádem je také asistenční pes Ambi. Paní Chovancová chodí ráda s Verunkou pravidelně ven. Vozík, který postižená dívka má, je ale nevyhovující.

“Verunka potřebuje mechanický vozík s přídavným zařízením - baterií. Vzhledem k tomu, že mám nemocná záda a vesměs s ní chodím já na procházky a tlačím vozík, tak baterie by mi pomohla, aby se mi lépe tlačil,” vysvětlila maminka Verunky Věra Chovancová.

Baterie ale stojí 50 tisíc korun a pojišťovna ji nehradí. Proto dobrovolnici ADRY, která dochází za mentálně postiženými do zařízení Santé napadlo, že pro Verunku uspořádají charitativní koncert.

“Oni se chtějí cítit důležití, že něco dokážou a chtějí mít své místo na světě. Takže jsme se rozhodli, že uděláme charitativní koncert,” řekla jedna z organizátorek koncertu Bohdana Pufferová.

“My jsme velice rádi, že máme takové dobrovolníky, kteří se dívají i kolem. A když někdo potřebuje pomoc, tak jsou schopni uspořádat benefiční koncert,” sdělila koordinátorka dobrovolníků Jana Žoričová.

Benefiční koncert se uskuteční 3. října v 17 hodin v Komunitním centru Lučina. Hrát a zpívat bude skupina Souznění ze Santé.
Líheň 2019 / soutěž amatérských hudebníků

07.03. 19:00 - 01.06. 0:00
Havířov, Stolárna Havířov a Hard Cafe Karviná

Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj, příspěvková organizace
Karviná
od 31 920 Kč do 100 303 Kč

Detail

Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj, příspěvková organizace
Karviná
od 31 920 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu