Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Orlové se konal další ročník gospelového workshopu

  • Havířov,

V Orlové se konal další ročník gospelového workshopu, na který přijeli lidé z různých koutů republiky, ale i ze zahraničí. Vrcholem byl společný koncert pro veřejnost.

Gospel je muzika plná naděje a porozumění. To říká David Daniel z Anglie, který patří k evropské špičce gospelové scény. A právě tento umělec, společně s druhou vynikající lektorkou Lizy Littau, přijeli do Orlové na další ročník workshopu.

“Je to úžasné, protože já tady  opravdu nevozím jednoduché písně. Je to vždycky výzva, ale zdejší zpěváci si s nimi výborně poradí. Je to skvělé tady být a pracovat s nimi,” řekl lektor David Daniel.

“Lektoři jsou super. Už jenom to nacvičování,” řekla jedna z účastnic workshopu.

“Je to velká dávka energie. Úžasná dávka skvělých písniček, skvělí lektoři,” dodala další účastnice.

Se zahraničními lektory spolupracuje sbor Keep Smiling gospel už osmým rokem. Zpěváci z různých koutů Česka, ale i z jiných zemí nacvičovali v Orlové tři dny. Na závěrečný koncert se do Husova domu přišly podívat desítky lidí.

“Pro tyto workshopy jsme se rozhodli organizovat právě proto, že máme rádi gospelovou muziku. Je to úžasná věc zpívat s takovými lektory jako je David a Liza,” řekla hlavní organizátorka Lydie Jančová.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy