Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Svůj názor ve volbách chtějí vyjádřit i postižení lidé

Havířov |

Do zařízení Santé v Havířově docházejí mentálně postižení lidé. I oni mají zájem o dění ve městě a chtějí využít svého práva volit.

Chtěli bychom nová sportoviště, nebo více bydlení a peněz pro seniory. Tak to jsou názory klientů Santé v Havířově. Přesto, že mají tito lidé mentální postižení, rozhodně se o dění ve městě zajímají.

“Naši klienti někteří bohužel nemohou volit, jsou zbavení svéprávnosti. Ale ti, kteří mohou jít k volbám, tak jim sociální pracovníci vysvětlili jak volby probíhají, co je potřeba mít k volbám nachystáno a kde jsou umístěny volební místnosti,” řekla zástupkyně ředitelky Santé Michaela Rosová.

40letá paní Lenka chodí k volbám se svým otcem pravidelně.

“Chci ve městě změnit, aby všichni důchodci dostali přidáno, co se týče peněz,” řekla paní Lenka.

“Chtěl bych, aby město mělo víc nových velkých sportovišť. Zajímal jsem se o různé strany a vím, kdo nyní sedí na radnici v Havířově,” dodal pan Tomáš.

Tomáš i Lenka jsou přesvědčeni, že každý hlas je důležitý. Věří, že je jejich kandidáti v následujících letech nezklamou.

Nahlásit chybu


K tématu

Dobráci z Horní Suché se sešli na volební valné hromadě, zvolili starostku, rozloučili se s velitelem

18. ledna 2026 10:30 | Horní Suchá | Michal Slonina

Sbor dobrovolných hasičů v Horní Suché si na lednové valné hromadě zvolil představitele do svého čela. Volba se konala výjimečně až po šesti letech, do období totiž zasáhla pandemie.

E-doklady i přenosné urny. Moravská Ostrava a Přívoz se připravuje na volby

12. září 2025 12:52 | Ostrava-Centrum | Jiří Cileček

V Moravské Ostravě a Přívozu probíhají přípravy na nadcházející volby do Poslanecké sněmovny. Ty přinesou i několik novinek. Lidé se poprvé mohou prokázat také elektronickým dokladem a řeší se i bezbariérové přístupy.

Jaké byly minulé volby do sněmovny v roce 2021? Podařilo se vládě naplnit volební program?

4. října 2025 14:14 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Volby do Poslanecké sněmovny v roce 2021 přinesly zásadní změnu na české politické scéně. Koalice SPOLU v celostátním měřítku těsně předstihla hnutí ANO a dohromady s Piráty a STAN získala většinu. V Moravskoslezském kraji ale voliči rozhodli jinak. Tady jednoznačně zvítězilo hnutí ANO.


Havířov řeší parkování v ulicích Haškova a M. Majerové, místní sepsali petici

Včera 11:56 | Havířov | Bára Kelnerová

Havířov stále bojuje s nedostatkem parkovacích míst. Radnice ale nemůže dovoli, aby lidé nechávali stát auta v jednosměrných ulicích, kde nezbývá místo pro průjezd IZS. Situace se teď řeší v jednom vnitrobloku, kde se někteří obyvatelé rozhodli sepsat petici.

Frýdek-Místek pokračuje v instalaci fotovoltaických elektráren

Včera 15:43 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Frýdek-Místek se snaží využívat plochy na střechách svých objektů pro výstavbu fotovoltaických elektráren. Tentokrát přišla řada na 11. Základní školu ve Frýdku.

Horní Suchá uctila památku obětí Životické tragédie u muralu

Včera 10:24 | Horní Suchá | Bára Kelnerová

Horní Suchá si připomněla 82. výročí Životické tragédie. Zástupci obce uctili památku šesti místních obětí a zároveň ocenili spolek Životice Sobě za zpřístupnění informací o tragédii prostřednictvím QR kódů u památníků.

OZO bude mít vlastní elektřinu. V Kunčicích vyrostou 2 kogenerační jednotky

6. srpna 2026 10:06 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ostrava udělala další krok k energetické soběstačnosti. Moderní kogenerační jednotky v areálu OZO vyrobí elektřinu i teplo a sníží náklady i emise. Malou elektrárnu postaví Veolia přímo v Kunčicích.

Zdrogovaný a opilý muž vylezl bez jištění na lezeckou stěnu ve Frýdku-Místku

Včera 15:39 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Volnočasový areál Rivka Park ve Frýdku-Místku se otevře pro veřejnost až v polovině srpna, už teď se tam ale sjely všechny složky záchranného systému. Důvodem bylo vniknutí opilého muže pod vlivem drog do areálu. Vyšplhal na lezeckou stěnu a nemohl dolů.

A přece se točí! Na bíloveckých Nových Dvorech se po 84 letech roztočily lopatky historického mlýna

Včera 13:00 | Bílovec | Michal Slonina

A přece se točí! Po 84 letech se na bíloveckých Nových Dvorech znovu roztočily lopatky historického větrného mlýna z 19. století. Kvůli nepříznivému větru je ale museli rozpohybovat dobrovolníci.

Kamion srazil v Bruntálu 74letého cyklistu, ten přišel o nohu a je v ohrožení života

Včera 9:18 | Bruntál | Jiří Cileček

Bruntálští kriminalisté prověřují velmi vážnou dopravní nehodu. 74letého cyklistu srazil ve čtvrtek ve městě kamion. Senior utrpěl devastující zranění nohy a v ohrožení života byl letecky přepraven do nemocnice. Policie hledá případné svědky.

Dvouletého chlapečka v Havířově pokousal pes, policie hledá majitele

6. srpna 2026 14:33 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Ošklivé zranění v obličeji utrpěl teprve dvouletý chlapeček v Havířově. Podle policie i příbuzných ho napadl pes, který pobíhal bez vodítka a náhubku. Majitel psa údajně z místa odešel. Případem už se zabývá policie, která majitele psa hledá.

Poruba přivítá ME hasičů v požárním sportu. Kromě sportovních výkonů bude k vidění i technika

6. srpna 2026 15:43 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Ostrava-Poruba přivítá od 19. do 22. srpna Mistrovství Evropy hasičů v požárním sportu v kategorii dorostu a dospělých. Kromě sportovních výkonů budou k vidění také ukázky historické i současné techniky.

Mariánskohorská radnice má nový externí defibrilátor. Může zachránit život během několika minut

6. srpna 2026 19:04 | Ostrava-Mariánské hory | Yvona Fajtová

Mariánskohorská radnice je nově vybavena automatizovaným externím defibrilátorem, který může pomoci zachránit lidský život při náhlé zástavě srdce. Přístroj je určený k použití mimo zdravotnická zařízení a díky hlasovým pokynům jej zvládne obsloužit i člověk bez zdravotnického vzdělání.

Oprava ulic v Havířově ukončí nelegální parkování ve vnitrobloku

Včera 15:08 | Havířov | Bára Kelnerová

Havířov stále bojuje s nedostatkem parkovacích míst. Radnice ale nemůže dovolit, aby lidé nechávali stát auta v jednosměrných ulicích, kde nezbývá místo pro průjezd IZS. Situace se teď řeší v jednom vnitrobloku, kde se někteří obyvatelé rozhodli sepsat petici.

Rekonstrukce zimního stadionu v Havířově míří do finále

Včera 11:51 | Havířov | Bára Kelnerová

Práce na zimním stadionu vstoupily do závěrečné fáze. Po dokončení chladicí desky budou následovat zkoušky technologie a příprava ledové plochy, aby se stadion mohl na konci září znovu otevřít pro zápasy Maxa ligy.

Fontánu na náměstí Nad Terasou čeká rozsáhlá oprava

Včera 11:42 | Havířov | Bára Kelnerová

O fontány a pítka ve městě se stará Správa sportovních a rekreačních zařízení. Vodní prvek na náměstí Nad Terasou nyní nefunguje. Proč a jaký je celkový stav fontán vysvětlil ředitel organizace Nazim Afana.

Na příměstském táboře Sdružení ADAM tráví prázdniny 65 dětí s autismem

6. srpna 2026 11:15 | Havířov | Bára Kelnerová

Sdružení ADAM v Havířově celoročně pracuje s dětmi s autismem. I letos si mohli rodiče trochu od náročné péče odpočinout a svěřit své děti na příměstský tábor.

Město Orlová chce podpořit bydlení mladých rodin

5. srpna 2026 15:30 | Orlová | Monika Ociepková

Město Orlová získá strategické pozemky v lokalitě ulic Sadová a Rajčula v Orlové Porubě. O jejich odkupu rozhodli zastupitelé na svém posledním zasedání.

Stonavský farář požehnal řidičům i dopravním prostředkům

5. srpna 2026 13:18 | Stonava | Jiří Brzóska

Svatý Kryštof je patronem poutníků, řidičů a všech, kteří se vydávají na cesty. Ve stonavské farnosti si jeho svátek každoročně připomínají také tradičním požehnáním dopravních prostředků. Nejinak tomu bylo i letos.

Svůj názor ve volbách chtějí vyjádřit i postižení lidé
Vydáno 5. října 2018 15:18, Havířov, Bára Kelnerová
Do zařízení Santé v Havířově docházejí mentálně postižení lidé. I oni mají zájem o dění ve městě a chtějí využít svého práva volit.

Chtěli bychom nová sportoviště, nebo více bydlení a peněz pro seniory. Tak to jsou názory klientů Santé v Havířově. Přesto, že mají tito lidé mentální postižení, rozhodně se o dění ve městě zajímají.

“Naši klienti někteří bohužel nemohou volit, jsou zbavení svéprávnosti. Ale ti, kteří mohou jít k volbám, tak jim sociální pracovníci vysvětlili jak volby probíhají, co je potřeba mít k volbám nachystáno a kde jsou umístěny volební místnosti,” řekla zástupkyně ředitelky Santé Michaela Rosová.

40letá paní Lenka chodí k volbám se svým otcem pravidelně.

“Chci ve městě změnit, aby všichni důchodci dostali přidáno, co se týče peněz,” řekla paní Lenka.

“Chtěl bych, aby město mělo víc nových velkých sportovišť. Zajímal jsem se o různé strany a vím, kdo nyní sedí na radnici v Havířově,” dodal pan Tomáš.

Tomáš i Lenka jsou přesvědčeni, že každý hlas je důležitý. Věří, že je jejich kandidáti v následujících letech nezklamou.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/havirov/11000014267/svuj-nazor-ve-volbach-chteji-vyjadrit-i-postizeni-lide