Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově by mělo být o koalici rozhodnuto do týdne

  • Havířov,

V Havířově se do zastupitelstva dostalo osm hnutí a stran. Vyjednávání o nové koalici jsou v plném proudu. Podle lídra vítězného hnutí ANO by mělo být rozhodnuto do konce týdne.

V Havířově vznikne asi  tří nebo čtyřčlenná koalice. Na tom v podstatě panuje shoda napříč politickými subjekty. Kdo ale přesně usedne na radnici, tak to je prozatím v jednání. Nejčastěji se hovoří, že by koalici mohli opět tvořit sociální demokraté, hnutí ANO a KDU-ČSL.

"Musíme mít ambice na nejvyšší místa. Byli jsme ve volbách, chceme tady zůstat. Máme nedokončené projekty, které chceme dokončit,” řekla současná primátorka města Jana Feberová (ČSSD).

"My se nebráníme dále spolupracovat v dosavadním složení, ale vítězem je ANO, které určuje další vývoj,” objasnila za KDU-ČSL Eva Šillerová.

Ve hře je ale také Hnutí pro Havířov, které už s vítězem voleb jednalo.

"My jsme se dnes sešli s hnutím ANO, abychom si vyjasnili případnou představu o koaličním složení," řekl Daniel Vachtarčík, lídr Hnutí pro Havířov.

Vyjednávat chce i komunistická strana, která skončila na druhém místě.

"Když se člověk podívá na výsledky ve městě, tak máme silný mandát. Takže máme právo i povinnost sestavit koalici,” uvedl lídr strany Daniel Pawlas (KSČM).

Hnutí ANO prozatím nejedná o personálním uspořádání, ale o programu.

"Po prvních studiích je programový průřez široký u většiny potencionálních partnerů a pro nás je to priorita,” řekl lídr hnutí Josef Bělica (ANO).

Podle vítěze voleb by mělo být jasno o nové koalici do konce týdne.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy