Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

O kurzy Ženy, naučte se bránit je v Havířově zájem

  • Havířov,

Už několik stovek havířovských žen prošlo kurzem Ženy, naučte se bránit. Ten pořádá městská policie. Strážníci mají i speciální pomůcku, díky které si mohly účastnice vyzkoušet svou sílu.

Z násilného přepadení má strach asi každá žena. Mnohé si také kladou otázku, zda by se uměly ubránit. S odpovědí, co v nebezpečných situacích dělat, nebo jak jim předcházet, radí ženám v Havířově městská policie v rámci kurzu Ženy, naučte se bránit.

“Ptají se. Některé mají negativní osobní zkušenosti. Proto se tady přihlásily. V tomto kurzu jsou ženy učenlivé a mají zájem,” řekl strážník Ivan Moser.

Během kurzu se ženy nejen dozvěděly hodně užitečných informací, ale také se učily různé chvaty a hmaty. Svou sílu si otestovaly na takzvaném Redmenovi.

Některé ženy si myslí, že by se po absolvování kurzu už dokázaly ubránit, jiné si tím jisté nejsou.

“Já si myslím, že bych to zvládla. Hodně jsme to opakovali a myslím, že bych zareagovala správně,” sdělila jedna z účastnic kurzu.

“To, co jsme se naučili z obranářských věcí, tak si nejsem jistá, zda bych z toho dokázala něco použít. Moment překvapení je horší, než když je situace nacvičená,” dodala další žena.

Dalších zhruba třicet žen projde kurzem ještě v letošním roce.

Nahlásit chybu


K tématu
IPO PRIMO s. r. o. - Č. Těšín
Český Těšín
od 106 do 111 Kč/hod.

Detail

Z + M Logistics, spol. s r.o. - Orlová
Orlová
od 7 388 do 12 313 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail