Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

O kurzy Ženy, naučte se bránit je v Havířově zájem

  • Havířov,

Už několik stovek havířovských žen prošlo kurzem Ženy, naučte se bránit. Ten pořádá městská policie. Strážníci mají i speciální pomůcku, díky které si mohly účastnice vyzkoušet svou sílu.

Z násilného přepadení má strach asi každá žena. Mnohé si také kladou otázku, zda by se uměly ubránit. S odpovědí, co v nebezpečných situacích dělat, nebo jak jim předcházet, radí ženám v Havířově městská policie v rámci kurzu Ženy, naučte se bránit.

“Ptají se. Některé mají negativní osobní zkušenosti. Proto se tady přihlásily. V tomto kurzu jsou ženy učenlivé a mají zájem,” řekl strážník Ivan Moser.

Během kurzu se ženy nejen dozvěděly hodně užitečných informací, ale také se učily různé chvaty a hmaty. Svou sílu si otestovaly na takzvaném Redmenovi.

Některé ženy si myslí, že by se po absolvování kurzu už dokázaly ubránit, jiné si tím jisté nejsou.

“Já si myslím, že bych to zvládla. Hodně jsme to opakovali a myslím, že bych zareagovala správně,” sdělila jedna z účastnic kurzu.

“To, co jsme se naučili z obranářských věcí, tak si nejsem jistá, zda bych z toho dokázala něco použít. Moment překvapení je horší, než když je situace nacvičená,” dodala další žena.

Dalších zhruba třicet žen projde kurzem ještě v letošním roce.
Středisko volného času Amos, Český Těšín, příspěvková organizace - Č. Těšín
Český Těšín
od 29 490 Kč/měsíc

Detail

SUNIX SAFE LIFE s.r.o. - Dětmarovice sklad uhlí
Dětmarovice
od 87 Kč/hod.

Detail

STRABAG Rail a.s. - okres Karviná a okolí
Karviná
od 125 do 130 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků