Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na vedení radnice v Havířově se bude podílet více politiků

  • Havířov,

V Havířově přibudou na radnici další místa. Pozice náměstka pro sociální, kulturní a sportovní oblast bude rozdělena mezi tři lidi. To se nelíbí nové opozici. Naopak koalice v rozdělení vidí správný krok.

Na ustavujícím zasedání zastupitelstva v Havířově nešetřili opoziční zastupitelé kritikou. Doposud vedl sociální a kulturní oblast jeden náměstek. Nyní resort budou spravovat dvě náměstkyně a k tomu zvlášť oblast sportu bude mít na starosti uvolněný radní.

“Rozdělení sociálního náměstka pro školství a zvlášť pro sociální oblast a ještě uvolněného radního pro sport považuji za absolutní absurditu,” řekl zastupitel za KSČM Daniel Pawlas.

To si ale nemyslí nová náměstkyně pro sociální oblast, která by se chtěla zaměřit zejména na problematiku postižených a psychiatricky nemocných lidí.

“Já si skutečně myslím, že školství je opravdu rozsáhlá agenda, školství také. Sociální oblast je třetí a všechny jsou rozdílné,” uvedla nová náměstkyně pro sociální oblast Stanislava Gorecká (ANO).

Asi největším trnem v oku je pro opozici uvolněný radní pro sport.

“Myslíme si, že minimálně post uvolněného radního pro sport jsou v Havířově vyhozené peníze. Naše občany to bude stát zhruba čtyři miliony korun za čtyřleté funkční období,” řekla opoziční zastupitelka Daria Tomaniecová (SPD).

“Je tady velká oblast, kdy my chceme do sportu dotáhnout peníze z operačních programů. Chceme pomoct kubům, aby nebyl zatížen jen rozpočet města,” vysvětlil uvolněný radní Daniel Vachtarčík.

Opozice se nechala slyšet, že práci náměstků i radního bude bedlivě sledovat.

Nahlásit chybu


K tématu
MaAnBa Plus s.r.o. - Č. Těšín
Český Těšín
od 120 Kč/hod.

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

Z + M Logistics, spol. s r.o. - Orlová
Orlová
od 7 388 do 12 313 Kč/měsíc

Detail