Reklama

Na vedení radnice v Havířově se bude podílet více politiků

  • 6. listopadu 2018,
  • 12:53,
  • Havířov,
  • Bára Kelnerová

V Havířově přibudou na radnici další místa. Pozice náměstka pro sociální, kulturní a sportovní oblast bude rozdělena mezi tři lidi. To se nelíbí nové opozici. Naopak koalice v rozdělení vidí správný krok.

Reklama

Na ustavujícím zasedání zastupitelstva v Havířově nešetřili opoziční zastupitelé kritikou. Doposud vedl sociální a kulturní oblast jeden náměstek. Nyní resort budou spravovat dvě náměstkyně a k tomu zvlášť oblast sportu bude mít na starosti uvolněný radní.

“Rozdělení sociálního náměstka pro školství a zvlášť pro sociální oblast a ještě uvolněného radního pro sport považuji za absolutní absurditu,” řekl zastupitel za KSČM Daniel Pawlas.

To si ale nemyslí nová náměstkyně pro sociální oblast, která by se chtěla zaměřit zejména na problematiku postižených a psychiatricky nemocných lidí.

“Já si skutečně myslím, že školství je opravdu rozsáhlá agenda, školství také. Sociální oblast je třetí a všechny jsou rozdílné,” uvedla nová náměstkyně pro sociální oblast Stanislava Gorecká (ANO).

Asi největším trnem v oku je pro opozici uvolněný radní pro sport.

“Myslíme si, že minimálně post uvolněného radního pro sport jsou v Havířově vyhozené peníze. Naše občany to bude stát zhruba čtyři miliony korun za čtyřleté funkční období,” řekla opoziční zastupitelka Daria Tomaniecová (SPD).

“Je tady velká oblast, kdy my chceme do sportu dotáhnout peníze z operačních programů. Chceme pomoct kubům, aby nebyl zatížen jen rozpočet města,” vysvětlil uvolněný radní Daniel Vachtarčík.

Opozice se nechala slyšet, že práci náměstků i radního bude bedlivě sledovat.
Tragédie v Oradur-Sur-Glane / výstava

05.02. 16:00 - 14.01. 18:00
Havířov, Památník Životické tragédie, Havířov-Životice

Podmalby na skle / výstava

19.02. 16:00 - 31.12. 18:00
Karviná, Výstavní síň, Karviná

Obrázky z dějin Petřvaldu / výstava

07.03. 16:00 - 28.02. 18:00
Karviná, Technické muzeum Petřvald

Lázně Darkov, a.s.
Karviná
od 28 000 Kč

Detail

Jana Žigová
Karviná
od 15 000 Kč do 18 000 Kč

Detail

POLCARBO spol. s r.o.
Karviná
od 22 000 Kč do 24 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu