Na vedení radnice v Havířově se bude podílet více politiků

  • 6. listopadu 2018,
  • 12:53,
  • Havířov,
  • Bára Kelnerová

V Havířově přibudou na radnici další místa. Pozice náměstka pro sociální, kulturní a sportovní oblast bude rozdělena mezi tři lidi. To se nelíbí nové opozici. Naopak koalice v rozdělení vidí správný krok.

Reklama

Na ustavujícím zasedání zastupitelstva v Havířově nešetřili opoziční zastupitelé kritikou. Doposud vedl sociální a kulturní oblast jeden náměstek. Nyní resort budou spravovat dvě náměstkyně a k tomu zvlášť oblast sportu bude mít na starosti uvolněný radní.

“Rozdělení sociálního náměstka pro školství a zvlášť pro sociální oblast a ještě uvolněného radního pro sport považuji za absolutní absurditu,” řekl zastupitel za KSČM Daniel Pawlas.

To si ale nemyslí nová náměstkyně pro sociální oblast, která by se chtěla zaměřit zejména na problematiku postižených a psychiatricky nemocných lidí.

“Já si skutečně myslím, že školství je opravdu rozsáhlá agenda, školství také. Sociální oblast je třetí a všechny jsou rozdílné,” uvedla nová náměstkyně pro sociální oblast Stanislava Gorecká (ANO).

Asi největším trnem v oku je pro opozici uvolněný radní pro sport.

“Myslíme si, že minimálně post uvolněného radního pro sport jsou v Havířově vyhozené peníze. Naše občany to bude stát zhruba čtyři miliony korun za čtyřleté funkční období,” řekla opoziční zastupitelka Daria Tomaniecová (SPD).

“Je tady velká oblast, kdy my chceme do sportu dotáhnout peníze z operačních programů. Chceme pomoct kubům, aby nebyl zatížen jen rozpočet města,” vysvětlil uvolněný radní Daniel Vachtarčík.

Opozice se nechala slyšet, že práci náměstků i radního bude bedlivě sledovat.
Líheň 2019 / soutěž amatérských hudebníků

07.03. 19:00 - 01.06. 0:00
Havířov, Stolárna Havířov a Hard Cafe Karviná

VAMOZ - servis, a.s.
Karviná
od 23 000 Kč do 26 000 Kč

Detail

GOLD SPOON s.r.o.
Karviná
od 80 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu