Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na vedení radnice v Havířově se bude podílet více politiků

  • Havířov,

V Havířově přibudou na radnici další místa. Pozice náměstka pro sociální, kulturní a sportovní oblast bude rozdělena mezi tři lidi. To se nelíbí nové opozici. Naopak koalice v rozdělení vidí správný krok.

Na ustavujícím zasedání zastupitelstva v Havířově nešetřili opoziční zastupitelé kritikou. Doposud vedl sociální a kulturní oblast jeden náměstek. Nyní resort budou spravovat dvě náměstkyně a k tomu zvlášť oblast sportu bude mít na starosti uvolněný radní.

“Rozdělení sociálního náměstka pro školství a zvlášť pro sociální oblast a ještě uvolněného radního pro sport považuji za absolutní absurditu,” řekl zastupitel za KSČM Daniel Pawlas.

To si ale nemyslí nová náměstkyně pro sociální oblast, která by se chtěla zaměřit zejména na problematiku postižených a psychiatricky nemocných lidí.

“Já si skutečně myslím, že školství je opravdu rozsáhlá agenda, školství také. Sociální oblast je třetí a všechny jsou rozdílné,” uvedla nová náměstkyně pro sociální oblast Stanislava Gorecká (ANO).

Asi největším trnem v oku je pro opozici uvolněný radní pro sport.

“Myslíme si, že minimálně post uvolněného radního pro sport jsou v Havířově vyhozené peníze. Naše občany to bude stát zhruba čtyři miliony korun za čtyřleté funkční období,” řekla opoziční zastupitelka Daria Tomaniecová (SPD).

“Je tady velká oblast, kdy my chceme do sportu dotáhnout peníze z operačních programů. Chceme pomoct kubům, aby nebyl zatížen jen rozpočet města,” vysvětlil uvolněný radní Daniel Vachtarčík.

Opozice se nechala slyšet, že práci náměstků i radního bude bedlivě sledovat.
UXA VKP s.r.o.
Havířov
od 15 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - Horní Suchá
Horní Suchá
od 110 Kč/hod.

Detail

Družstvo Venturer - stavby okr. Karviná
Karviná
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků