Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

U kostela Sv. Anny v Havířově je konečně parkoviště

  • Havířov,

Kostel Svaté Anny v Havířově je mnohem přístupnější, a to díky novému parkovišti. To ocení zejména starší lidé, nebo lidé na invalidním vozíku. Doposud museli návštěvníci často parkovat na bahnité ploše.

Dlouhé roky lidé volali po vyřešení parkování v blízkosti kostela Sv. Anny v Havířově. Dokonce i sepsali petici. V letošním roce radnice našla peníze na výstavbu. Nyní místní farář požehnal všem, kterým bude parkoviště sloužit.

"Tady ta plocha byla opravdu hrozná, bahnitá. Staří lidé se tu nemohli dostat. Nejvíce problém měli vozíčkáři, takže jsem moc rád, že se to zrealizovalo,” řekl farář Marcel Krajzl.

"Je to velká pomoc a už to mělo být dávno, protože jsme nejméně dvacet let vystupovali do bláta a bahna. Je to super,” řekla návštěvnice kostela.

"Jsme rádi, že tady můžeme parkovat, i když dnes jsme měli problém zaparkovat, jsme přijeli pozdě. Ale děkujeme,” dodala jiná paní.

“Je to super. Sice včera byl koncert a nebylo se kde postavit, ale to nevadí. Je to tu vynikající,” pochválila žena.

"Rádi bychom udělali ještě větší plochu, ale více parkovacích míst už by byl problém tady umístit. Je to maximum. Věříme, že to bude sloužit nejen farníkům, ale všem občanům Havířova," vysvětlil náměstek primátora Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL).

U kostela vzniklo celkem 46 parkovacích míst. Město za stavbu zaplatilo 4,5 milionu korun.
VKUS-BUSTAN s.r.o. Karviná
Karviná
od 16 100 do 17 000 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - Horní Suchá
Horní Suchá
od 110 Kč/hod.

Detail

Družstvo Venturer - stavby okr. Karviná
Karviná
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků