U kostela Sv. Anny v Havířově je konečně parkoviště

  • 27. listopadu 2018,
  • 11:54,
  • Havířov,
  • Bára Kelnerová

Kostel Svaté Anny v Havířově je mnohem přístupnější, a to díky novému parkovišti. To ocení zejména starší lidé, nebo lidé na invalidním vozíku. Doposud museli návštěvníci často parkovat na bahnité ploše.

Reklama

Dlouhé roky lidé volali po vyřešení parkování v blízkosti kostela Sv. Anny v Havířově. Dokonce i sepsali petici. V letošním roce radnice našla peníze na výstavbu. Nyní místní farář požehnal všem, kterým bude parkoviště sloužit.

"Tady ta plocha byla opravdu hrozná, bahnitá. Staří lidé se tu nemohli dostat. Nejvíce problém měli vozíčkáři, takže jsem moc rád, že se to zrealizovalo,” řekl farář Marcel Krajzl.

"Je to velká pomoc a už to mělo být dávno, protože jsme nejméně dvacet let vystupovali do bláta a bahna. Je to super,” řekla návštěvnice kostela.

"Jsme rádi, že tady můžeme parkovat, i když dnes jsme měli problém zaparkovat, jsme přijeli pozdě. Ale děkujeme,” dodala jiná paní.

“Je to super. Sice včera byl koncert a nebylo se kde postavit, ale to nevadí. Je to tu vynikající,” pochválila žena.

"Rádi bychom udělali ještě větší plochu, ale více parkovacích míst už by byl problém tady umístit. Je to maximum. Věříme, že to bude sloužit nejen farníkům, ale všem občanům Havířova," vysvětlil náměstek primátora Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL).

U kostela vzniklo celkem 46 parkovacích míst. Město za stavbu zaplatilo 4,5 milionu korun.
KEEP SMILING GOSPEL hledá nové členy!

24.02. 14:00 - 18:00
Orlová, Husův dům v Orlové (Fr. Palackého 787)

DENTALCOMPLEX - CEREC SYSTÉM s.r.o.
Karviná
od 60 000 Kč

Detail

Autodům Vrána s.r.o.
Karviná
od 15 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu