Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově mohou odhalovat nádory díky přístroji od dárce

  • Havířov,

Lékaři na urologickém oddělení v havířovské nemocnici dostali od dárce nový přístroj, kterým mohou včas odhalit nádor v močovém měchýři. Což se podařilo hned u jednoho z prvních pacientů.

Urologické oddělení v Havířově má vynikající výsledky co se týče včasného odhalování nádorů. Nyní získali další přístroj, kterým se mohou zaměřit čistě na močový měchýř. Ten nemocnici zakoupil soukromý dárce.

"Koupili jsme tady přístroj, který je velice důležitý a nemocnice ho potřebuje. Spádová oblast je asi 300 tisíc lidí. Tento přístroj může pracovat i na operačních sálech,” řekl soukromý dárce Vojtěch Filsák.

Přístroj stál 250 tisíc korun a lékaři už díky němu mohli pacientovi včas odhalit vážné onemocnění.

“Umožňuje přenést obraz z každého endoskopického vyšetření na obrazovku. Obraz je zvětšený, přehlednější než prostým okem a umožní informaci zprostředkovat pacientovi. V nedávné době jsme našli nádory močového měchýře, které bychom bez tohoto přístroje přehlédli, protože byly malé,” vysvětlil primář urologického oddělení Josef Kopecký.

Nemocnici několika miliony korun ročně pomáhá i město. Nyní se chtějí všichni zamyslet nad tím, jak zakoupit a získat magnetickou rezonanci.

“Podporujeme nemocnici a tady tento projekt nemocnice potřebuje. Slyšíme to i od lékařů. Budeme se snažit dělat vše proto, aby to klaplo,” dodala náměstkyně primátora Jana Feberová (ČSSD).

Vše ale nezáleží jen na penězích, ale hlavně na vyjednávání s ministerstvem zdravotnictví a pojišťovnami.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy