Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov schválil rozpočet, bude více investovat

  • Havířov,

Rekonstrukce přednádraží, opravy zdravotních středisek. To jsou jedny z největších investičních akcí, které plánuje Havířov v roce 2019. S výstavbou domova seniorů ale rozpočet prozatím nepočítá.

Na posledním zasedání zastupitelstva v letošním roce byl zásadním bodem schválení rozpočtu na rok 2019. Město počítá s příjmy ve výši 2 miliard  a 35 milionů korun. Výdaje budou o 75 milionů vyšší. Do investic pak půjde 450 milionů korun.

"Ta zásadní investice bude rekonstrukce přednádražního prostoru. Investice bude v řádech 123 milionů korun. Zcela zásadní jak pro občany, tak pro lékaře v našem městě bude rekonstrukce zdravotních středisek, je to zhruba dalších 80 milionů, které město bude investovat,” řekl primátor Havířova Josef Bělica (ANO).

Přesto, že pro město je prioritou přestavba bývalé školy na domov pro seniory, v rozpočtu na tuto akci vyčleněné peníze nejsou.

"Domov seniorů Mánesova je rozpočtově 353 milionů. My nejsme schopni ze svých vlastních prostředků realizovat tuto akci. Proto věříme, že se nám podaří získat dotační peníze na realizaci této akce,” vysvětlil náměstek primátora Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL).

Se schválením rozpočtu neměla problém ani opozice.

"My jsme neměli k rozpočtu větší výhrady, vypadá to, že rozpočet je sestaven velmi dobře, že si s tím úředníci dali práci. Pro nás je důležité, že město není dál výrazně zadlužováno,” dodal zastupitel Radomír Schreiber (ODS).

V příštím roce se zvýší například dotace pro sport. I tak ale peníze nemohou zcela pokrýt požadavky všech žadatelů. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy