Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově vzniklo u nádraží nové parkoviště

  • Havířov,

V Havířově dokončili výstavbu parkoviště za věžovým domem u vlakového nádraží. Město se nyní připravuje na samotnou rekonstrukci přednádražního prostoru za 80 milionů korun. Práce by měly začít v létě.

Zaparkovat před vlakovým nádražím v Havířově bylo až do nedávna takřka nemožné. Jediné parkoviště bylo vždy plné. Nyní město dokončilo nová stání za zhruba 9 milionů korun.

“Tady teď vzniklo 45 nových parkovacích míst, z toho jsou tři vyhrazena pro ZTP. Dále jsme tady postavili 22 kusů nových lamp a budeme ještě sadit stromy a keře,” řekl náměstek primátora Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL).

O výstavbu parkoviště se musely postarat Technické služby města.

“Ukázalo se v průběhu roku, že výběrová řízení se táhnou, nebylo dostatek firem. Jelikož jsme 100% vlastněnou městskou společností, tak jsme mohli zakázku získat my,” řekl ředitel Technických služeb Havířov Ludvík Martinek.

“Je to perfektní, protože tady byly velké problémy s parkováním. Hlavně, když přijely vlaky třeba z Prahy,” řekl obyvatel Havířova.

Nové parkoviště je první fází celé rozsáhlé rekonstrukce přednádraží, která začne v letošním roce.

“Já předpokládám, že se kopne na jaře nebo na začátku léta. Uvidíme, jak bude úspěšné výběrové řízení, ale nepředpokládáme, že by mělo dojít ke komplikacím,” dodal primátor Havířova Josef Bělica (ANO).

Projekt přednádraží počítá i s dalšími desítkami nových parkovacích míst.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy