Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ŘSD chce změny na Ostravské, Havířov a Šenov jsou proti

  • Havířov,

Z křižovatky na Ostravské ulici před velkým kruhovým objezdem v Havířově se už nebude dát odbočit na Šenov. Změny plánuje Ředitelství silnic a dálnic. S tím ale nesouhlasí šenovská ani havířovská radnice.

Křižovatka před Havířovem na Ostravské ulici je nebezpečná. Už se zde stalo mnoho i tragických nehod. Ředitelství silnic a dálnic nyní chystá opatření. Umístěním svodidel už by řidiči nemohli odbočit z Ostravy na Šenov a městskou část Šumbark. Z druhé strany by se pak nedalo najet na Havířov. Co to ale udělá s dopravou?

“Bude se nám ucpávat rondel a může vzniknout problém. Necháme si ještě zpracovat studii navýšení dopravy a tímto budeme argumentovat i pro nějaké jiné řešení,” řekl náměstek havířovského primátora Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL).

Striktně proti návrhu ŘSD je i radnice v Šenově.

“Máme obavu z nárůstu dopravy přes město Šenov. Především kolem základních škol. A veškerá nákladní doprava, která vyjíždí z Havířova Šumbarku směrem na Karvinou, by musela jet zpět do Šenova a zhoršila by ještě více situaci na mostě přes Rudnou,” vysvětlil místostarosta Šenova Tomáš Holuša (ANO).

Skepticky se na změnu dívají i obyvatelé dotčených měst.

“Myslím si, že to není moc dobrý nápad. Je tady škola,” řekl obyvatel Šenova.

“Myslím si, že to je nesmysl. Už tak je to ve špičce ucpané,” dodal jiný muž.

O vyjádření jsme opakovaně žádali i Ředitelství silnic a dálnic. To se ale k problematice prozatím nevyjádřilo.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy