Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V havířovské nemocnici se narodilo první dítě do vody

  • Havířov,

V havířovské nemocnici se narodilo první dítě do vody. Novou vanu zakoupila porodnici radnice. O alternativní způsoby porodů je mezi nastávajícími rodiči stále větší zájem.

Malý Hynek Vavříček je úplně prvním miminkem, které se narodilo v havířovské nemocnici do vody. Rodina z Ostravy si porodnici vybrala právě kvůli nové vaně.

“Bylo to natolik přirozené a příjemné, že jsme tam zůstali celou dobu. Asi bych šla do toho příště znovu. Jsem ráda, že jsem i synovi mohla dopřát jemné zrození. Pro miminka je to šetřené, jak přijít na svět,” řekla maminka Hana Vavříčková.

Stále více nastávajících rodičů vyžaduje alternativní způsoby porodu, které by byly šetrnější k ženám i k dítěti.

“Tato vana je výjimečná tím, že jsme jako jedna z mála porodnic, kde se rodí do vody. V jiných nemocnicích slouží k uvolnění v první době porodní,” uvedla vrchní sestra dětského oddělení Ivona Mikulenková.

Porodní vanu zakoupila nemocnici radnice.

“Je velmi důležité pro vedení města, aby se v Havířově dále rodily děti. Budeme rádi, pokud bude Havířov schopen nabídnout nastávajícím maminkám kvalitní zázemí tak, aby chodily rodit k nám,” řekl primátor města Josef Bělica (ANO(.

V roce 2018 se v nemocnici narodilo 650 dětí. V letošním roce prozatím 270.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy