V havířovské nemocnici se narodilo první dítě do vody

  • 11:13,
  • Havířov,

V havířovské nemocnici se narodilo první dítě do vody. Novou vanu zakoupila porodnici radnice. O alternativní způsoby porodů je mezi nastávajícími rodiči stále větší zájem.

Malý Hynek Vavříček je úplně prvním miminkem, které se narodilo v havířovské nemocnici do vody. Rodina z Ostravy si porodnici vybrala právě kvůli nové vaně.

“Bylo to natolik přirozené a příjemné, že jsme tam zůstali celou dobu. Asi bych šla do toho příště znovu. Jsem ráda, že jsem i synovi mohla dopřát jemné zrození. Pro miminka je to šetřené, jak přijít na svět,” řekla maminka Hana Vavříčková.

Stále více nastávajících rodičů vyžaduje alternativní způsoby porodu, které by byly šetrnější k ženám i k dítěti.

“Tato vana je výjimečná tím, že jsme jako jedna z mála porodnic, kde se rodí do vody. V jiných nemocnicích slouží k uvolnění v první době porodní,” uvedla vrchní sestra dětského oddělení Ivona Mikulenková.

Porodní vanu zakoupila nemocnici radnice.

“Je velmi důležité pro vedení města, aby se v Havířově dále rodily děti. Budeme rádi, pokud bude Havířov schopen nabídnout nastávajícím maminkám kvalitní zázemí tak, aby chodily rodit k nám,” řekl primátor města Josef Bělica (ANO(.

V roce 2018 se v nemocnici narodilo 650 dětí. V letošním roce prozatím 270.
HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Havířovská teplárenská společnost, a.s.
Karviná
od 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků