Havířovské gymnázium podpořilo postižené děti

  • 11:53,
  • Havířov,

Studenti Gymnázia na Studentské ulici v Havířově uspořádali charitativní jarmark, na kterém se vybralo přes 40 tisíc korun. Peníze dostanou rodiny s postiženými dětmi, které má pod svými křídly ADRA.

Verunka Chovancová má těžký život. Rodiče se však pro ni snaží dělat maximum. Osud Verunky, ale i Matýska znají i studenti Gymnázia Studentská, kteří se rozhodli uspořádat charitativní jarmark.

“Ten koncept vypadal tak, že převážně studenti, ale i umělci z okolí a MSK nám dodali rukodělné výrobky, které jsme potom dali do prodeje. Výdělek jsme věnovali Verunce a Matýskovi přes Nadaci ADRA,” řekl jedna z organizátorek Barbora Lacinová.

Celkem se na charitativním jarmarku vybralo přes 40 tisíc korun.

"Vůbec jsem to nečekala. Určitě Verunce zase něco koupíme. Pomůcky se rády pokazí a i opravy stojí hodně peněz. Děkujeme,” řekla maminka Verunky Věra Chovancová.

“Druhá částka bude věnována Matýskovi Novákovi. Osmiletý chlapec má velmi těžké postižení a navíc mu loni zemřela maminka,” doplnila za Nadaci ADRA Jana Žoričová.

Nadace ADRA uspořádala také benefiční koncert pro postiženou malou Markétku, na kterém vystoupili klienti Santé. I zde lidé ukázali, že mají srdce. Pro rodinu se vybralo 17 tisíc korun.
HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Havířovská teplárenská společnost, a.s.
Karviná
od 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků