Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířovské gymnázium podpořilo postižené děti

  • Havířov,

Studenti Gymnázia na Studentské ulici v Havířově uspořádali charitativní jarmark, na kterém se vybralo přes 40 tisíc korun. Peníze dostanou rodiny s postiženými dětmi, které má pod svými křídly ADRA.

Verunka Chovancová má těžký život. Rodiče se však pro ni snaží dělat maximum. Osud Verunky, ale i Matýska znají i studenti Gymnázia Studentská, kteří se rozhodli uspořádat charitativní jarmark.

“Ten koncept vypadal tak, že převážně studenti, ale i umělci z okolí a MSK nám dodali rukodělné výrobky, které jsme potom dali do prodeje. Výdělek jsme věnovali Verunce a Matýskovi přes Nadaci ADRA,” řekl jedna z organizátorek Barbora Lacinová.

Celkem se na charitativním jarmarku vybralo přes 40 tisíc korun.

"Vůbec jsem to nečekala. Určitě Verunce zase něco koupíme. Pomůcky se rády pokazí a i opravy stojí hodně peněz. Děkujeme,” řekla maminka Verunky Věra Chovancová.

“Druhá částka bude věnována Matýskovi Novákovi. Osmiletý chlapec má velmi těžké postižení a navíc mu loni zemřela maminka,” doplnila za Nadaci ADRA Jana Žoričová.

Nadace ADRA uspořádala také benefiční koncert pro postiženou malou Markétku, na kterém vystoupili klienti Santé. I zde lidé ukázali, že mají srdce. Pro rodinu se vybralo 17 tisíc korun.
Šakalí léta / muzikál

17.04. 19:00
Orlová, Dům kultury města Orlová

Šakalí léta / muzikál

24.04. 19:00
Český Těšín, Těšínské divadlo, Český Těšín

Šakalí léta / muzikál

25.04. 17:30
Český Těšín, Těšínské divadlo, Český Těšín

Věznice Karviná
Karviná
od 51 000 Kč/měsíc

Detail

STASEKO PLUS s.r.o. - Č. Těšín
Český Těšín
od 28 000 Kč/měsíc

Detail

Střední škola, Základní škola a Mateřská škola, Karviná, příspěvková organizace
Karviná
od 35 000 do 45 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků