Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířovské gymnázium podpořilo postižené děti

  • Havířov,

Studenti Gymnázia na Studentské ulici v Havířově uspořádali charitativní jarmark, na kterém se vybralo přes 40 tisíc korun. Peníze dostanou rodiny s postiženými dětmi, které má pod svými křídly ADRA.

Verunka Chovancová má těžký život. Rodiče se však pro ni snaží dělat maximum. Osud Verunky, ale i Matýska znají i studenti Gymnázia Studentská, kteří se rozhodli uspořádat charitativní jarmark.

“Ten koncept vypadal tak, že převážně studenti, ale i umělci z okolí a MSK nám dodali rukodělné výrobky, které jsme potom dali do prodeje. Výdělek jsme věnovali Verunce a Matýskovi přes Nadaci ADRA,” řekl jedna z organizátorek Barbora Lacinová.

Celkem se na charitativním jarmarku vybralo přes 40 tisíc korun.

"Vůbec jsem to nečekala. Určitě Verunce zase něco koupíme. Pomůcky se rády pokazí a i opravy stojí hodně peněz. Děkujeme,” řekla maminka Verunky Věra Chovancová.

“Druhá částka bude věnována Matýskovi Novákovi. Osmiletý chlapec má velmi těžké postižení a navíc mu loni zemřela maminka,” doplnila za Nadaci ADRA Jana Žoričová.

Nadace ADRA uspořádala také benefiční koncert pro postiženou malou Markétku, na kterém vystoupili klienti Santé. I zde lidé ukázali, že mají srdce. Pro rodinu se vybralo 17 tisíc korun.
ORKA systems, s.r.o. - pracoviště Ka
Karviná
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o.- Karviná
Karviná
od 3 600 Kč/měsíc

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o. - LIDL U Nádraží Havířov
Havířov
od 18 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků