Těžba pomalu končí. Kraj má ale pro budoucnost Karvinska velký plán

  • 11:48,
  • Havířov,

MS kraj chce do roku 2030 změnit podobu pohornické krajiny Karvinska. S novou koncepcí se ztotožnili zástupci měst a obcí, vlastníci pozemků a dalších klíčoví partneři. Všichni podepsali memorandum o spolupráci na obnově a rozvoji tohoto území.

Do lokality mezi Karvinou, Havířovem a Orlovou chce MS kraj vrátit život. S navrženou vizí a zpracovanou koncepcí souhlasí dotčená města, vlastníci pozemků a také ředitelé klíčových firem a podniků, kteří na Dole Gabriela podepsali memorandum  o spolupráci.

"Tady se těžilo uhlí přes  100 let a blíží se doba, kdy se s těžbou skončí a je třeba tu oblast využít. Je to oblast zajímavá pro budoucí investory, malé střední podniky, které tady mohou najít zajímavé prostory, ale i pro volnočasové využití,” řekl hejtman MSK Ivo Vondrák (ANO).

Iniciativu kraje vítá i havířovský primátor.

“Já musím říct, že ten koncepční materiál je zpracovaný velmi dobře. Je to konečně něco, co dává světlo na konci tunelu a já jsem za to moc rád. Havířov zpracovává koncepční materiály průběžně. Momentálně se diskutuje koncepce propojení Karviné, Havířova a Ostravy tramvajovou dopravou. Obchvat Havířova je samostatná záležitost. Tam ještě nejsou připravené studie a materiály, tak aby se dalo o tom hovořit, ale máme tam rozvojové projekty jak do průmyslové zóny, tak i infrastrukturální. Vytváříme komisi na posuzování koncepce cyklostezek v Havířově,” uvedl primátor Havířova Josef Bělica (ANO). 

Finanční prostředky chce kraj investovat ze svého, ale také pomocí vládního programu Restart a  peněz z EU, která je obnově těžbou zničených území nakloněna.

Další informace týkající se projektu může veřejnost najít na webových stránkách poho2030.cz
Farma Bezdínek s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

EUROLINE s. r. o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků