Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířovské školy se zapojily do ZUŠ OPEN 2019

  • Havířov,

Základní umělecká škola Leoše Janáčka se zúčastnila celostátního happeningu ZUŠ Open. Přehlídky se zúčastnil i taneční orchestr ze ZUŠ B. Martinů a další hosté.

Oslava umění, to je ZUŠ Open. Do třetího ročníku celorepublikové akce se zapojily samozřejmě i havířovské školy. Talentované děti veřejnosti ukázaly ze sebe to nejlepší.

“V rámci této příležitosti škola pořádá již tradičně koncert orchestrů, na kterém každý rok vystupuje školní orchestru ZUŠ L. Janáčka v Havířově, tradičně také taneční orchestr ze ZUŠ B. Martinů v Havířově a vždy si zveme ještě nějaké hosty. Letos vystoupí smyčcový soubor naší školy, našich nejmenších houslistů a také Swing Sunday Orchestra z Havířova,“ uvedla ředitelka ZUŠ L. Janáčka Anna Mikulová.

Na ZUŠ Open se školy připravovaly už od podzimu. Zazněli například Piráti z Karibiku a mnohé jiné skladby. Děti se učí klasiku, ale mnohem více je baví a inspiruje právě moderní hudba.

“Děti trénovaly na velký benefiční koncert, který proběhl v listopadu. Dnes mají pouze takové zopakování skladeb. Mezitím už zase cvičíme další program, v trošku tvrdším stylu, takže jsme se rozhodli inspirovat do rockového koncertu. Tento soubor, s kterým teď pracuji je parta moc fajn dětí a ta práce s nimi mě neskutečně moc baví,“ řekla vedoucí souboru
The Strings, ZUŠ L. Janáčka Pavlína Nierostková.

“Já se jmenuji Alžběta Chlebová a hraji na housle už pět let. Baví mě a nejvíce se mi líbí skladba Haleluja,“ uvedla žačka ZUŠ L. Janáčka
“Do ZUŠ L. Janáčka chodím už šest let a něco málo už za tu dobu umím,“ doplnil žák ZUŠ L. Janáčka.

“Zbigniew Bittmar byl výborný jazzový muzikant a vůbec jako muzikant takový výborný saxofonista. Psal výbornou muziku a já jsem ho osobně znal nejen z tohoto orchestru, ale z orchestru, kde jsem ještě hrával s jinými studenty, kde nám psával i nějaké skladby,“ uvedl vedoucí tanečního orchestru Zbigniewa Bittmara ZUŠ B. Martinů Václav Bezděk.

Do ZUŠ Open 2019 se během 31. května a 1. června zapojilo na 420 základních uměleckých škol z celé ČR.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy