Havířovské školy se zapojily do ZUŠ OPEN 2019

  • 16:44,
  • Havířov,

Základní umělecká škola Leoše Janáčka se zúčastnila celostátního happeningu ZUŠ Open. Přehlídky se zúčastnil i taneční orchestr ze ZUŠ B. Martinů a další hosté.

Oslava umění, to je ZUŠ Open. Do třetího ročníku celorepublikové akce se zapojily samozřejmě i havířovské školy. Talentované děti veřejnosti ukázaly ze sebe to nejlepší.

“V rámci této příležitosti škola pořádá již tradičně koncert orchestrů, na kterém každý rok vystupuje školní orchestru ZUŠ L. Janáčka v Havířově, tradičně také taneční orchestr ze ZUŠ B. Martinů v Havířově a vždy si zveme ještě nějaké hosty. Letos vystoupí smyčcový soubor naší školy, našich nejmenších houslistů a také Swing Sunday Orchestra z Havířova,“ uvedla ředitelka ZUŠ L. Janáčka Anna Mikulová.

Na ZUŠ Open se školy připravovaly už od podzimu. Zazněli například Piráti z Karibiku a mnohé jiné skladby. Děti se učí klasiku, ale mnohem více je baví a inspiruje právě moderní hudba.

“Děti trénovaly na velký benefiční koncert, který proběhl v listopadu. Dnes mají pouze takové zopakování skladeb. Mezitím už zase cvičíme další program, v trošku tvrdším stylu, takže jsme se rozhodli inspirovat do rockového koncertu. Tento soubor, s kterým teď pracuji je parta moc fajn dětí a ta práce s nimi mě neskutečně moc baví,“ řekla vedoucí souboru
The Strings, ZUŠ L. Janáčka Pavlína Nierostková.

“Já se jmenuji Alžběta Chlebová a hraji na housle už pět let. Baví mě a nejvíce se mi líbí skladba Haleluja,“ uvedla žačka ZUŠ L. Janáčka
“Do ZUŠ L. Janáčka chodím už šest let a něco málo už za tu dobu umím,“ doplnil žák ZUŠ L. Janáčka.

“Zbigniew Bittmar byl výborný jazzový muzikant a vůbec jako muzikant takový výborný saxofonista. Psal výbornou muziku a já jsem ho osobně znal nejen z tohoto orchestru, ale z orchestru, kde jsem ještě hrával s jinými studenty, kde nám psával i nějaké skladby,“ uvedl vedoucí tanečního orchestru Zbigniewa Bittmara ZUŠ B. Martinů Václav Bezděk.

Do ZUŠ Open 2019 se během 31. května a 1. června zapojilo na 420 základních uměleckých škol z celé ČR.
Gospelové Vánoce v Orlové

14.12. 17:00 - 08.12. 11:52
Orlová, Husův dům, Orlová

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 18:00 - 08.12. 11:52
Orlová, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

Michal Swaczyna
Karviná
od 20 000 Kč do 27 000 Kč

Detail

Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj, příspěvková organizace
Karviná
od 31 920 Kč do 100 303 Kč

Detail

H&P Account Tax Consulting a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 21 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků