Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zábava, dobrodružství, napětí. To vše zažívají děti na táboře ve Pstruží

  • Havířov,

Středisko volného času Asterix i v letošním roce pořádá letní tábory na své základně ve Pstruží. Dobrá zpráva je, že se město rozhodlo uvolnit peníze na opravu střechy budovy.

Středisko volného času Asterix pořádá téměř dvě desítky různých druhů letních táborů. Mezi ty nejoblíbenější patří ty na základně ve Pstruží. 

“Tábor se jmenuje Da Vinci, záhady mistra. Principem celé hry je, že děti jsou rozděleny do řádu a pátrají po základním kameni a mají v patách zlý řád mnichů. Včera procházeli jejich tajným sídlem. Musely se plížit a sbírat šifry,” uvedla hlavní vedoucí tábora Miroslava Rapouchová.

“Strašně se i to tady líbí. Vedoucí jsou super, kuchařky jsou super. Nejvíce mi chutnaly buchtičky s krémem,” řeklo jedno z dětí.

“Mám tady kamarádku Adélku a našla jsem si tady i nové kamarády,” řekla dívka.

V letošním roce ASTERIX zařadil i jeden speciální turnus.

“Tady konkrétně ve Pstruží pořádáme osm různých turnusů. V každém je zhruba 45 dětí, plus doprovod. Máme tady výtvarné tábory, ale příští týden nás čeká agility. Tábor bude zaměřený na výcvik pejsků,” doplnila Eva Kedroňová.

Na tábor se přijela podívat i náměstkyně primátora, která všechny potěšila.

“Opravdu si to tady za ta léta, co tady jezdí děti, zvelebili ze svých prostředků úžasně. Ale potřebují tady dokončit zateplení budovy a opravit střechu. Nyní začínají jednání a já doufám, že povedou ke zdárnému konci,” řekla náměstkyně primátora Jana Feberová (ČSSD).

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy