Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sportovci i amatéři si v Havířově a Těrlicku vyzkoušeli třídenní triatlon, což byl unikát v ČR

  • Havířov,

V Havířově se na letním koupališti konala první etapa třídenního sprint triatlonu. Do závodu se zapojili sportovci, ale i amatéři. Opět se ukázalo, jak důležité je mít na koupališti lékařský dozor.

V Havířově a Těrlicku se konal unikátní triatlonový závod. Specifický byl v tom, že se konal po tři dny. Takové zahřívací kolo měli sportovci v areálu letního koupaliště Jindřich. 

"Formát toho závodu je velmi unikátní, protože triatlon je celkově na vzestupu, ale my jsme zvolili etapový závod, což nemá v České republice, ani ve Střední Evropě obdoby. Jsou to tři sprint triatlony ve třech po sobě jdoucích dnech. Máme na startu skoro stovku závodníků,” řekl organizátor závodu Martin Kučera. 

Na start se postavili sportovci, ale také amatéři. Někteří závodníci přijeli také ze Slovenska, Nizozemí nebo z Polska.

"Je to velká výzva, je to na tři dny a je to nezvyklé. To je pro mě zajímavé, a proto jsem se i přihlásil,” řekl jeden ze závodníků.

"Pro mě premiéra. Nevím co to se mnou udělá. Běhám dálkové tratě na běžkách a toto je pro mě novinka,” dodal další účastník.

Ještě před startem se ukázalo, jak důležité je mít na koupališti lékařský dozor. Favorita závodu bodla vosa. Dostal silnou alergickou reakci. Po prvotním ošetření musel být mladík převezen do nemocnice. Druhý den se už ale postavil na start a dokonce vyhrál.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy