Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nejprve sucho, teď agresivní houba. Trávník na stadionu v Havířově trpí a s ním i fotbalisté

  • Havířov,

Kornatka travní je schopna během krátké doby napáchat velké škody. Své o tom ví na Městském fotbalovém stadionu v Havířově, kde se zákeřnou houbou bojují.

Fotbalový stadion v letošním roce nezažívá dobrou sezonu. Nejdříve bojovali se suchem a nedostatkem vody v retenční nádrži. Nyní trávu napadla agresivní houba.

Díky srážkám v posledních době a opravě vrtné soupravy, která odčerpává spodní vodu, se zavlažováním už na stadionu nemají problém. Tráva ale opět není v mnoha místech zelená a to kvůli houbě kornatce.

"Když je tráva napadená, tak se dá říct, že ta místa jsou úplně holá. To znamená, že trávník odumře a my musíme zakládat nový. Pochopitelně díky chemii se nám podařilo zastavit kornatku na hlavním hřišti," řekl vedoucí Městského fotbalového areálu Miroslav Polak.

Se špatnými podmínkami pro trénování se museli během léta vyrovnávat především samotní fotbalisté. 

"Kornatka, to je velice nebezpečné, protože pohybem hráčů a dětí se to roznáší po celém hřišti. Museli jsme omezit trénování na hlavním hřišti. Spodní máme po vedrech zničené, tak jsme trénovali na umělce. Omezili jsme to a tím postřikem se to podařilo zachránit horní hřiště,” dodal předseda MFK Havířov Bronislav Šimša.

Regeneraci trávníků by měla pomoci i nová sekačka, která trávu netrhá, ale stříhá.

Nahlásit chybu


K tématu
Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail