Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vozy bez registračních značek blokují místa. Zlikvidovat je prý ale jen tak lehce nejde

  • Havířov,

Ve městech stále chybí parkovací místa. Některá blokují odstavená vozidla bez registračních značek. Například havířovský magistrát sice nezaznamenává mnoho takových případů, přesto si někdy neví rady.

Tento automobil stojí už mnoho měsíců v Zednické ulici. Nemá registrační značky a nikdo se k němu nehlásí. Místním obyvatelům vadí, že zbytečně blokuje parkovací místo.

“Už to tu stojí čtvrtý rok. Ono to mělo registrační značky. Čtyři nebo pět měsíců už to nemá vůbec nic. Určitě bychom byli rádi, kdyby s tím něco město udělalo, protože tady je problém s parkováním. Je tady moc aut,” řekl místní obyvatel.

I radnice by uvítala, kdyby mohla jednoduše auto z parkoviště odstranit. To však není vůbec jednoduché. Majitel může být například v zahraničí a po návratu by mohl město nařknout, že mu vůz nechalo zlikvidovat.

“Je to problém, ale nemůžu říct, že v Havířově by to byl masový problém. Ročně řešíme zhruba do deseti aut. V případě, že majitel se nedohledá, nebo nereaguje, tak nakonec je to na městě, aby vozidlo odtáhlo a nechalo ekologicky zlikvidovat,” řekla vedoucí odboru komunálních služeb Iveta Grzonková.

S řešením těchto případů by mohla městům pomoci nová legislativa.

“Aktuálně se připravuje novela zákona o pozemních komunikacích, která by se tímto problémem měla zabývat a do budoucna například specifikovat co je vrak, a co není,” uvedla mluvčí magistrátu Michaela Adamcová.

Zohlednit by se měla i platnost STK.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy