Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do školních lavic v Havířově usedly stovky prvňáčků, takto vypadal jejich první den

  • Havířov,

Většina dětí by si prázdniny ještě prodloužila. Jiné to je ale u prvňáčků. Ti se na svůj den, kdy vyjdou poprvé s aktovkou a zasednou do školních lavic, hodně těšili. My jsme s kamerou navštívili žáky ze ZŠ Gorkého a Zelená v Životicích.

2. září se poprvé otevřely ve školách třídy pro nové prvňáčky. Těch do havířovských škol letos nastoupilo přes 600. Dětem již tradičně přišli popřát i zástupci radnice.

“Já jsem dneska vítal děti na ZŠ Žákovská a tady na Zelené. Vzal jsem sebou Floriánka, aby měly ten první školní den takový příjemnější. V Havířově nastupuje celkem do prvních tříd 624 prvňáčků. Na Žákovské to bylo 44 dětí a tady na Zelené 19, takže já jsem za to moc rád, protože to jednak svědčí o tom, že v Havířově máme kvalitní základní školy. Samozřejmě, co bych jim popřál... hodně úspěchů ve škole. Samé jedničky, to takové klišé. To si odpracují děti samy. No rodičům trpělivost a pevné nervy a já si myslím, že to společně zvládnou,” řekl primátor města Josef Bělica (ANO).

“Celá první třída, kromě toho, že se děti budou učit číst psát a počítat, což je vlastně takový program neboli výukový program první třídy, bude doplněn environmentální výchovu. Vzhledem k tomu, že v letošním roce nás čeká 4. obhajoba titulu ekoškoly, i tyto děti se budou učit třídit odpad, chránit přírodu, sadit stromy a všechno to, aby po nás něco v té přírodě zůstalo,” dodala ředitelka ZŠ Zelená Blanka Helštýnová.

Základní školu Gorkého navštívila náměstkyně pro školství Jana Feberová.

“Přála bych jim, ať zvládnou všechno na samé jedničky a zvládnou všechno s úsměvem a to taky přeju paní učitelce. A taky pevné nervy a přeji hlavně hodné rodiče, vstřícné rodiče, ať to všechno všichni zvládnou. Tady tu školu si vybrali pěknou,” řekla náměstkyně primátora Jana Feberová (ČSSD).

“Já jsem se hodně těšila na malé děti, protože jsem léta pracovala v mateřské škole, pracovala jsem s malými dětmi, no a zůstala jsem u nich napořád. Povýšila jsem do základní školy, ale u malých dětí jsem zůstala. Nejtěžší, úplně nejtěžší, je to, aby děti si zvykly na paní učitelku, na prostředí, na kamarády, ale aby si zvykly v klidu, v pohodě,” řekla učitelka ZŠ Gorkého Milena Nováková.

“Já se budu nejvíc těšit, až budu začít psát a ještě číst,” řekl malý prvňáček.

“Já se nejvíce těším na paní učitelku Milenku,” dodalo další dítě.

První den byli malí prvňáčci ve škole jen chvilku, v dalších už jim začne opravdová výuka.
Bohemia Marten Plus s.r.o. - LIDL Havířov Šumbark
Havířov
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

BASIC ČR, z.s. - Havířov
Havířov
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o. - LIDL U Nádraží Havířov
Havířov
od 18 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků