Zachránil život desítkám závislých mužů. Projekt Armády spásy v Havířově slaví kulaté výročí

Armáda spásy se před deseti lety rozhodla v Havířově spustit ojedinělý projekt následné péče pro závislé lidi na alkoholu nebo automatech. Za tu dobu tak pomohla desítkám mužů se opět vrátit do normálního života.

Právě v tomto Domě pod svahem v Havířově dostávají závislí lidé na alkoholu a hazardu možná tu poslední šanci. Během osmnácti měsíčního programu jim terapeuti a sociální pracovníci pomáhají vystoupit ze začarovaného kruhu.

"My dneska můžeme říct, že 163 klientů prošlo službou Domu pod svahem a z toho 53 dokázalo dokončit úspěšně celý 18 měsíční program. Zhruba ze 40 jsme i nadále v kontaktu, ale to neznamená, že ti ostatní, které jsem zmiňoval nežijí úspěšně,” řekl ředitel Armády Spásy Havířov Tomáš Kolondra.

Dům pod svahem má i svou farmu, kde se klienti starají o zvířata, pěstují zeleninu, či rostliny. I tím si osvojují pracovní návyky. 

"Před tím ten život byl co se týče alkoholu velmi hektický a já jsem se motal v uzavřeném kruhu a nemohl jsem z něho vystoupit. A díky tomu pobytu se mi to povedlo," řekl bývalý klient.

"Mi tady pobyt v tomto zařízení na domečku změnil život tím způsobem, že jsem se vrátil k tomu, co jsem zažil před tím. To znamená normální vztahy, normální práce, bydlení, všechny jistoty," dodal jiný klient.

Službu následné péče, ale i jiné aktivity Armády spásy, podporuje i radnice. Zařízení je v Moravskoslezském kraji ojedinělé, a proto Armáda spásy vždy pečlivě zvažuje koho do programu zařadí. 
Tragédie v Oradur-Sur-Glane / výstava

05.02. 16:00 - 14.01. 18:00
Havířov, Památník Životické tragédie, Havířov-Životice

Podmalby na skle / výstava

19.02. 16:00 - 31.12. 18:00
Karviná, Výstavní síň, Karviná

Obrázky z dějin Petřvaldu / výstava

07.03. 16:00 - 28.02. 18:00
Karviná, Technické muzeum Petřvald

NBS Invest, a.s.
Karviná
od 90 Kč do 120 Kč

Detail

Miker.cz s.r.o.
Karviná
od 21 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

STASEKO PLUS s.r.o.
Karviná
od 130 Kč do 150 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků