Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zachránil život desítkám závislých mužů. Projekt Armády spásy v Havířově slaví kulaté výročí

  • Havířov,

Armáda spásy se před deseti lety rozhodla v Havířově spustit ojedinělý projekt následné péče pro závislé lidi na alkoholu nebo automatech. Za tu dobu tak pomohla desítkám mužů se opět vrátit do normálního života.

Právě v tomto Domě pod svahem v Havířově dostávají závislí lidé na alkoholu a hazardu možná tu poslední šanci. Během osmnácti měsíčního programu jim terapeuti a sociální pracovníci pomáhají vystoupit ze začarovaného kruhu.

"My dneska můžeme říct, že 163 klientů prošlo službou Domu pod svahem a z toho 53 dokázalo dokončit úspěšně celý 18 měsíční program. Zhruba ze 40 jsme i nadále v kontaktu, ale to neznamená, že ti ostatní, které jsem zmiňoval nežijí úspěšně,” řekl ředitel Armády Spásy Havířov Tomáš Kolondra.

Dům pod svahem má i svou farmu, kde se klienti starají o zvířata, pěstují zeleninu, či rostliny. I tím si osvojují pracovní návyky. 

"Před tím ten život byl co se týče alkoholu velmi hektický a já jsem se motal v uzavřeném kruhu a nemohl jsem z něho vystoupit. A díky tomu pobytu se mi to povedlo," řekl bývalý klient.

"Mi tady pobyt v tomto zařízení na domečku změnil život tím způsobem, že jsem se vrátil k tomu, co jsem zažil před tím. To znamená normální vztahy, normální práce, bydlení, všechny jistoty," dodal jiný klient.

Službu následné péče, ale i jiné aktivity Armády spásy, podporuje i radnice. Zařízení je v Moravskoslezském kraji ojedinělé, a proto Armáda spásy vždy pečlivě zvažuje koho do programu zařadí. 




Ristorispetto s.r.o. - Karviná
Karviná
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Č. Těšín
Český Těšín
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

BASIC ČR, z.s. - Havířov
Havířov
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků