Zachránil život desítkám závislých mužů. Projekt Armády spásy v Havířově slaví kulaté výročí

  • 11:51,
  • Havířov,

Armáda spásy se před deseti lety rozhodla v Havířově spustit ojedinělý projekt následné péče pro závislé lidi na alkoholu nebo automatech. Za tu dobu tak pomohla desítkám mužů se opět vrátit do normálního života.

Právě v tomto Domě pod svahem v Havířově dostávají závislí lidé na alkoholu a hazardu možná tu poslední šanci. Během osmnácti měsíčního programu jim terapeuti a sociální pracovníci pomáhají vystoupit ze začarovaného kruhu.

"My dneska můžeme říct, že 163 klientů prošlo službou Domu pod svahem a z toho 53 dokázalo dokončit úspěšně celý 18 měsíční program. Zhruba ze 40 jsme i nadále v kontaktu, ale to neznamená, že ti ostatní, které jsem zmiňoval nežijí úspěšně,” řekl ředitel Armády Spásy Havířov Tomáš Kolondra.

Dům pod svahem má i svou farmu, kde se klienti starají o zvířata, pěstují zeleninu, či rostliny. I tím si osvojují pracovní návyky. 

"Před tím ten život byl co se týče alkoholu velmi hektický a já jsem se motal v uzavřeném kruhu a nemohl jsem z něho vystoupit. A díky tomu pobytu se mi to povedlo," řekl bývalý klient.

"Mi tady pobyt v tomto zařízení na domečku změnil život tím způsobem, že jsem se vrátil k tomu, co jsem zažil před tím. To znamená normální vztahy, normální práce, bydlení, všechny jistoty," dodal jiný klient.

Službu následné péče, ale i jiné aktivity Armády spásy, podporuje i radnice. Zařízení je v Moravskoslezském kraji ojedinělé, a proto Armáda spásy vždy pečlivě zvažuje koho do programu zařadí. 
Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 15:00 - 20.11. 2:23
Karviná, Kostel sv. Maří Magdalény , Dětmarovice

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 18:00 - 20.11. 2:23
Karviná, Kostel sv. Anny, Rychvald

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 18:00 - 20.11. 2:23
Orlová, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Comfort Job Agency s.r.o.
Karviná
od 20 200 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků