Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Co dělat při přepadení? Havířovští strážníci se v kurzech s ženami nepářou

  • Havířov,

Už téměř 500 žen prošlo kurzem Ženy, naučte se bránit, který devátým rokem pořádá Městská policie v Havířově. K nácviku sebeobrany mají strážníci i speciální oblek.

Tyto ženy si uvědomují, že by se mohly dostat někdy do situace, kdy by se musely bránit. Jak ale v takových vypjatých chvílích postupovat? Je lepší utéct, nebo útočníkovi klást odpor? Právě na tyto otázky jim odpoví strážníci městské police, která uspořádala další ročník kurzu Ženy, naučte se bránit!

“Dneska zahajujeme 18. kurz Ženy, naučte se bránit! Tyto kurzy pořádáme od roku 2011 a pořádá je oddělení prevence a jsou velice žádané a proto je opakujeme každý rok. Do této doby prošlo těmito kurzy 485 žen, některé si možná z toho něco odnesly, některé i něco použily v životě,” řekl zástupce ředitele MP Havířov Daneš Skulina.

Lektoři z řad strážníků jsou zkušení a svým způsobem i přísní. Základem všeho je posílení fyzické kondice, dále se ženy musí jako první naučit padat tak, aby se nezranily a mohly v případě utéci, nebo pokračovat v obraně.

“Potom se budeme zaměřovat na úderové techniky, na techniky pák a tak dále. Je toho strašně hodně,” doplnil strážník MP Havířov Ivan Moser.

“Já chodím do lesa se psem a můj přítel mi řekl, že je to dobrá věc a že se naučím alespoň trochu bránit,” řekla účastnice kurzu.

“Nikdy jsem se nepotřebovala bránit, ale kdyby ta situace nastala, tak abych byla připravená,” dodala jiná žena.

Další kurz sebeobrany městská policie pořádá v říjnu.
Bohemia Marten Plus s.r.o. - LIDL Havířov Šumbark
Havířov
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

STYLE Company s.r.o. - Havířov
Havířov
od 91 Kč/hod.

Detail

Ristorispetto s.r.o. - Karviná
Karviná
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků