V Havířově vzniká Národní centrum stolního tenisu, radnice přispěje 20 milionů korun

  • 12:46,
  • Havířov ,

Radnice v Havířově podpoří výstavbu Národního centra stolního tenisu dalšími dvaceti miliony korun. Stavba se prodražila kvůli vývoje mzdových nákladů, ale i cen v oblasti stavebnictví.

V Havířově vzniká Národní centrum stolního tenisu. Bude se jednat o jednu z největších hal i v rámci Evropy. První etapa je dokončena a nyní se staví budova, kde budou mít nejen sportovci zázemí. Druhá etapa má stát 60 milionů korun. Polovinu uhradí ministerstvo školství, dalších dvacet milionů zaplatí radnice. Původně se s tak vysokými náklady nepočítalo.

“Celá studie vznikla v roce 2012. Od roku 2012 vzrostla o 50% minimální mzda, ceny materiálu. Myslím si, že to navýšení je velmi složité a my jsme odhadovali cenu na základě studie. V průběhu let jsme vysoutěžili veřejnou zakázku na první etapu, která stála 40 milionů korun a následně na konci roku 2018 jsme vysoutěžili druhou etapu, takže takto vznikla skutečná reálná cena,” řekl manažer SKST Baník Havířov Nikolas Endal. 

Zastupitelé dotaci schválili a to i proto, že hala je multifunkční.

“Dostavbou této haly budeme jednoznačně centrem stolního tenisu v ČR. Navíc se zde přesune administrativa svazu. Máme možnost pořádat velké turnaje nejen ve stolním tenise, protože hala je multifunkční. Jsou tam připraveny prostory pro různé halové sporty a my chceme podpořit i cestovní ruch. A to je určitě nástroj,” dodal radní pro sport Daniel Vachtarčík (HpH).

Jelikož se jedná o prestižní centrum pro celý MSK, bude sportovní klub žádat o dofinancování i krajské zastupitele.
Farma Bezdínek s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

EUROLINE s. r. o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků