Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově vzniká Národní centrum stolního tenisu, radnice přispěje 20 milionů korun

  • Havířov,

Radnice v Havířově podpoří výstavbu Národního centra stolního tenisu dalšími dvaceti miliony korun. Stavba se prodražila kvůli vývoje mzdových nákladů, ale i cen v oblasti stavebnictví.

V Havířově vzniká Národní centrum stolního tenisu. Bude se jednat o jednu z největších hal i v rámci Evropy. První etapa je dokončena a nyní se staví budova, kde budou mít nejen sportovci zázemí. Druhá etapa má stát 60 milionů korun. Polovinu uhradí ministerstvo školství, dalších dvacet milionů zaplatí radnice. Původně se s tak vysokými náklady nepočítalo.

“Celá studie vznikla v roce 2012. Od roku 2012 vzrostla o 50% minimální mzda, ceny materiálu. Myslím si, že to navýšení je velmi složité a my jsme odhadovali cenu na základě studie. V průběhu let jsme vysoutěžili veřejnou zakázku na první etapu, která stála 40 milionů korun a následně na konci roku 2018 jsme vysoutěžili druhou etapu, takže takto vznikla skutečná reálná cena,” řekl manažer SKST Baník Havířov Nikolas Endal. 

Zastupitelé dotaci schválili a to i proto, že hala je multifunkční.

“Dostavbou této haly budeme jednoznačně centrem stolního tenisu v ČR. Navíc se zde přesune administrativa svazu. Máme možnost pořádat velké turnaje nejen ve stolním tenise, protože hala je multifunkční. Jsou tam připraveny prostory pro různé halové sporty a my chceme podpořit i cestovní ruch. A to je určitě nástroj,” dodal radní pro sport Daniel Vachtarčík (HpH).

Jelikož se jedná o prestižní centrum pro celý MSK, bude sportovní klub žádat o dofinancování i krajské zastupitele.
Bohemia Marten Plus s.r.o. - LIDL Havířov Šumbark
Havířov
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Č. Těšín
Český Těšín
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Ristorispetto s.r.o. - Karviná
Karviná
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků