Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Fandové sci-fi, fantasy a komixů si přišli na své v havířovské knihovně

  • Havířov,

Už dávno neplatí, že knihovna je jen místem, kde se půjčují knihy. Návštěvníci tam mohou prožít i dobrodružství. Zábavný komixový den pro širokou veřejnost připravila pobočka v Havířově.

Fandové sci-fi, fantasy a komixů se sešli v knihovně v Šrámkově ulici, kde pro ně knihovnice z K-klubu připravily první ročník havířovského BOOK! CONU. Stanoven byl i dress code na téma superhrdina, což vzali někteří opravdu vážně.

“Smyslem této akce je pobavit nejen mládež. Je to pro všechny, kteří mají rádi sci-fi a komixy. Dneska tady probíhají přednášky se spisovateli, máme tady dokonce nakladatelství Epocha, které tady prodává knížky. Mohou si tady lidí zahrát dračí hlídku, což je hra na hrdiny,” řekla vedoucí oddělení K-klubu Kateřina Bálintová.

Do plnění úkolů se pustily desítky nadšenců, zájem byl i o přednášky o komixech. Kdo chtěl mohl si zahrát bojovou hru i ve virtuální realitě. 

“Mě se líbí, že tady přišlo hodně lidí a také virtuální realita. Je tady hodně her,” řekla návštěvnice.

“Přišli jsme se podívat na deskové hry a přednášky. Přišli jsme v maskách,” dodal chlapec.

Smyslem BOOK! CONU je ukázat veřejnosti, že knihovna není jen místem, kde se půjčují knihy, ale také místem pro volnočasové aktivity.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy