Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Družstevníci se bojí, že přijdou o své byty. SBD Havířov fámy vyvrací

  • Havířov,

Několik problémů najednou řeší v současné době jedno z největších bytových družstev v republice a největší v Havířově. Auditoři odhalili pochybení v hospodaření, které vyústilo v odvolání předsedy družstva. Družstevníci teď žijí v nejistotě, zda nemohou přijít o své byty.

Členové největšího bytového družstva v Havířově mají strach o jeho ekonomickou stabilitu. Právě kvůli výtkám kvůli hospodaření byl nedávno odvolán předseda družstva. 

„Jako dlouholetý a aktivní družstevník a funkcionář se samozřejmě zajímám o hospodaření družstva. Signály, které vlastně byly na dvou shromáždění delegátů, jistým způsobem naznačují, že tady není něco v pořádku s hospodařením. Proto i mé obavy a obavy dalších družstevníků.

V současné době jsem zaznamenal spoustu dotazů od známých a dalších lidí, kteří vědí, že se o tu problematiku zajímám. Ptají se, v jaké je to naše družstvo vlastně kondici. Zda nehrozí hospodářský úpadek, nebo jestli nepřijdou o své byty,“ řekl družstevník Václav Wicher. 

Vedení družstva se snaží celou situaci uklidnit. Přistoupilo i k několika konkrétním krokům v personálním obsazení své centrály. 

„Naše družstvo patří k největším bytovým družstvům v zemi a zůstává nadále stabilním. Všechno, co nyní probíhá, vede k tomu, abychom tady v našich domech bydleli i v dalších letech. Družstevníci se nemusejí obávat o kondici družstva, nebo že by mohli snad o své byty přijít, či snad dokonce, že by jejich domy chtěl někdo koupit. Bohužel, v poslední době se po městě šíří různé informace, či spíše dezinformace a lži, které SBD poškozují s cílem družstvo oslabit. Situace došla tak daleko, že připravujeme trestní oznámení, protože se domníváme, že jedině tak se dokážeme účelně bránit a chránit naši pověst,“ vysvětlila ředitelka SBD Havířov Simona Kozlová Martiňáková. 

Její slova potvrdil také místopředseda představenstva Jiří Hurych: „Shromáždění delegátů mi uložilo, abych převzal kompetence předsedy představenstva až do dalšího shromáždění, které se bude konat příští rok v květnu a bude se tam volit nový předseda představenstva družstva.“ 

Na dobré cestě ke zjednání nápravy ve všech vytýkaných bodech je družstvo i podle předsedy kontrolní komise, která byla iniciátorem změn. 

„Kontrolní komise stavebního bytového družstva svolala mimořádné shromáždění delegátů. Na tomto shromáždění byla přednesena zpráva o zjištěných nedostatcích v činnosti stavebního družstva a shromáždění delegátů vyhodnotilo tuto situaci a odvolalo předsedu představenstva. Hned druhý den se konalo společné zasedání představenstva a kontrolní komise. Byl předložen návrh opatření tak jak jsem o něm hovořil na shromáždění delegátů a tu která byla připravená a jsou společným dílem ředitelky právníků místopředsedy představenstva a kontrolní komise a některých dalších členů představenstva ta opatření se ne jenom přijel a začala se realizovat začala se realizovat v těch třech základních oblastech v ekonomické oblasti provozní a v oblasti organizační a já mohu v tuto chvíli již s klidným svědomím říct našim družstevníků že je postaráno o jejich finanční prostředky a o jejich majetek,“ uvedl předseda komise Miroslav Pastucha. 

Družstvo i nadále vyhovuje všem žadatelům o převod bytů do osobního vlastnictví.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy