Družstevníci se bojí, že přijdou o své byty. SBD Havířov fámy vyvrací

  • 10:47,
  • Havířov,

Několik problémů najednou řeší v současné době jedno z největších bytových družstev v republice a největší v Havířově. Auditoři odhalili pochybení v hospodaření, které vyústilo v odvolání předsedy družstva. Družstevníci teď žijí v nejistotě, zda nemohou přijít o své byty.

Členové největšího bytového družstva v Havířově mají strach o jeho ekonomickou stabilitu. Právě kvůli výtkám kvůli hospodaření byl nedávno odvolán předseda družstva. 

„Jako dlouholetý a aktivní družstevník a funkcionář se samozřejmě zajímám o hospodaření družstva. Signály, které vlastně byly na dvou shromáždění delegátů, jistým způsobem naznačují, že tady není něco v pořádku s hospodařením. Proto i mé obavy a obavy dalších družstevníků.

V současné době jsem zaznamenal spoustu dotazů od známých a dalších lidí, kteří vědí, že se o tu problematiku zajímám. Ptají se, v jaké je to naše družstvo vlastně kondici. Zda nehrozí hospodářský úpadek, nebo jestli nepřijdou o své byty,“ řekl družstevník Václav Wicher. 

Vedení družstva se snaží celou situaci uklidnit. Přistoupilo i k několika konkrétním krokům v personálním obsazení své centrály. 

„Naše družstvo patří k největším bytovým družstvům v zemi a zůstává nadále stabilním. Všechno, co nyní probíhá, vede k tomu, abychom tady v našich domech bydleli i v dalších letech. Družstevníci se nemusejí obávat o kondici družstva, nebo že by mohli snad o své byty přijít, či snad dokonce, že by jejich domy chtěl někdo koupit. Bohužel, v poslední době se po městě šíří různé informace, či spíše dezinformace a lži, které SBD poškozují s cílem družstvo oslabit. Situace došla tak daleko, že připravujeme trestní oznámení, protože se domníváme, že jedině tak se dokážeme účelně bránit a chránit naši pověst,“ vysvětlila ředitelka SBD Havířov Simona Kozlová Martiňáková. 

Její slova potvrdil také místopředseda představenstva Jiří Hurych: „Shromáždění delegátů mi uložilo, abych převzal kompetence předsedy představenstva až do dalšího shromáždění, které se bude konat příští rok v květnu a bude se tam volit nový předseda představenstva družstva.“ 

Na dobré cestě ke zjednání nápravy ve všech vytýkaných bodech je družstvo i podle předsedy kontrolní komise, která byla iniciátorem změn. 

„Kontrolní komise stavebního bytového družstva svolala mimořádné shromáždění delegátů. Na tomto shromáždění byla přednesena zpráva o zjištěných nedostatcích v činnosti stavebního družstva a shromáždění delegátů vyhodnotilo tuto situaci a odvolalo předsedu představenstva. Hned druhý den se konalo společné zasedání představenstva a kontrolní komise. Byl předložen návrh opatření tak jak jsem o něm hovořil na shromáždění delegátů a tu která byla připravená a jsou společným dílem ředitelky právníků místopředsedy představenstva a kontrolní komise a některých dalších členů představenstva ta opatření se ne jenom přijel a začala se realizovat začala se realizovat v těch třech základních oblastech v ekonomické oblasti provozní a v oblasti organizační a já mohu v tuto chvíli již s klidným svědomím říct našim družstevníků že je postaráno o jejich finanční prostředky a o jejich majetek,“ uvedl předseda komise Miroslav Pastucha. 

Družstvo i nadále vyhovuje všem žadatelům o převod bytů do osobního vlastnictví.
Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 15:00 - 15.11. 11:10
Karviná, Kostel sv. Maří Magdalény , Dětmarovice

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 18:00 - 15.11. 11:10
Karviná, Kostel sv. Anny, Rychvald

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 18:00 - 15.11. 11:10
Orlová, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Comfort Job Agency s.r.o.
Karviná
od 20 200 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků