Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dětem, které mají problémy ve škole se soustředit pomůže, speciální terapie biofeedback

  • Havířov,

Na Základních školách Na Nábřeží a Jarošové v Havířově mají k dispozici EEG biofeedback. Speciální terapie pomůže zejména dětem s poruchami učení.

Je mnoho dětí, které mají problémy se soustředěností. Během výuky jsou roztěkané, nedokáží u daného úkolu vydržet. V Havířově mají nyní na dvou školách EEG biofeedback stanice, které by měly žákům s tímto problémem pomoci.

“Spojení mezi mozkem a počítačovou hrou zprostředkovávají tři elektrody a ty snímají EEG záznam, který se promítá v notebooku terapeuta, který jej vyhodnocuje a nastavuje optimální podporu pro činnost mozku,” řekla zástupkyně ředitele ZŠ Jarošova Ivana Kučáková.

V tomto případě musel figurant pomocí mozku ovládat auto, aby jelo jen rovně.

“Je to dobré ta hra, ale musel jsem si to všechno vyzkoušet, abych to pochopil. Trošku mě z toho bolí oči a dá se to vydržet,” řekl figurant.

Terapie probíhá jednou týdně, kdy se postupně prodlužuje čas, po kterou se dítě soustředí. Biofeedback pořídilo na školy město v rámci projektu Místního akčního plánu rozvoje vzdělávání.

“V rámci projektu byli proškoleni i dva biofeedback lektoři. Myslím si, že jim to hodně dalo, protože měli pět dnů učebních a bylo to pro ně přínosem,” dodala finanční manažerka projektu Lenka Slvowíková.

EEG biofeedback mají i na Základní škole Na Nábřeží, kde už s ním mají z minulosti dobré zkušenosti. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy