Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Studentky z Havířova si vzaly do parády seniorky z karvinského domova

  • Havířov,

Budoucí kadeřnice a kosmetičky z Havířova zkrášlovaly seniorky v karvinském Novém domově. Zatímco v rámci praxe se učenky zdokonalovaly a sbíraly zkušenosti, seniorky si užívaly péči a doslova omládly.

Příjemné mezigenerační setkání se odehrálo v karvinském Novém domově. Ženskou část domova navštívily budoucí kadeřnice a kosmetičky ze střední školy Havířov- Prostřední Suchá.

“Není to poprvé, co děvčata k nám zavítala. Myslím si, že to začíná být taková tradice. Naše uživatelky jsou ženy se vším všudy, všichni se rádi krášlíme. Hned se cítí mladší a vitálnější. Večer je problém se odlíčit, protože chtějí tu krásu zachovat jak nejdéle,” řekla sociální pracovnice - vedoucí pro aktivizační činnost Irena Šafářová.

Svou práci děvčata odváděla pod dohledem svých učitelek odborného výcviku.

“Je to ta stará dobrá kadeřničina, kdy se dělají vodové, dnes tedy tady kulmujeme, babičky si pamatují ještě staré ondulační železo, musí se holky jinak snažit, než jsou zvyklé, kdy se vlasy žehlí a foukají, je to jiné,” vysvětlila Ivana Rymorzová, učitelka odborného výcviku Střední školy Havířov-Prostřední Suchá

“Paní jsem udělala pouze foukanou, chtěla to pak zafixovat,” vysvětlila žákyně oboru Kadeřník.

“Loni tady byly, opravdu jsou šikovné,” řekla uživatelka Nového domova Karviná.

I  líčení starší generace vypadá trochu jinak.

“Jsem se zeptala paní, co si přeje. Chtěla nabarvit obočí a nalíčit. Volila jsem barvy, aby jí to slušelo,” řekla žákyně oboru Kosmetické služby.

 “Já jsem si ji vyhlédla už podruhé, ona to umí prostě,” řekla uživatelka Nového domova Karviná

Nový Domov pozve budoucí kadeřnice a kosmetičky opět za půl roku, nejpravděpodobněji na MDŽ.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy