Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Žáci ZUŠ L. Janáčka zažijí s orchestrem pět dnů během německého festivalu

  • Havířov,

Školní orchestr základní umělecké školy L. Janáčka v Havířově je zapojen do projektu Na křídlech hudby přes hranice. Cílem projektu je koncertní vystoupení v Německu, na které žáci pilně trénovali.

“Společně jejich i náš orchestr vystoupí na festivalu ve spojitosti se Dnem dětí a mládeže Glauchau. Celý výjezd bude trvat pět dní a uskuteční se na začátku listopadu. Cílem výjezdu je nejen samotný koncert, ale také poznání, jak funguje systém hudebních škol v Německu,” řekla ředitelka ZUŠ L. Janáčka Anna Mikulová.

V Německu se bude během koncertu prezentovat i sólistka Tereza Slanečková, která za doprovodu klavíru zahraje na klarinet.

Celkově škola předvede deset skladeb s třiceti členným orchestrem.

“Z toho dvě budeme provádět s orchestrem společně. Oni nám nabídli tři skladby a my jsme si jednu vybrali. Stejně tomu bylo naopak. Velmi se na to těšíme. Vybrali jsme si skladbu Ludwiga van Beethovena, protože to je velký německý klasik,” dodala učitelka Jana Prefetová.

“Já na housle hraji už jedenáct let. Budeme hrát asi deset skladeb s orchestrem a tam se asi nejvíce těším na Piráty z Karibiku,” řekla žákyně ZUŠ.

“Do Německa se těším, protože se tam podíváme na německou školu, muzikanty,” dodala jiná žákyně.

Škola odjíždí do Německa 7. listopadu.


Slezské divadlo za výlohou

Slezské divadlo se připojilo k výzvě Oživené výlohy pražského souboru Cirk La Putyka a za sklem uzavřeného nákupního centra Slezanka v centr...

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků