Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zakázat odbočování na Ostravské je nesmysl. Havířov podal na kraj správní žalobu

  • Havířov,

Ředitelství silnic a dálnic chce kvůli bezpečnosti zamezit odbočování na Ostravské ulici před Havířovem. Kraj ŘSD vyhověl i přes vznesené námitky. Havířov proto podal správní žalobu.

Havířov nesouhlasí s rozhodnutím kraje, který dal Ředitelství silnic a dálnic kladné stanovisko s umístěním svodidel před vjezdem do města. Řidiči by tak už nemohli na Ostravské ulici odbočovat středem křižovatky. Radnice se rozhodla podat správní žalobu.

“My jsme upozorňovali, že jsou i jiné cesty řešení. Například, že by se na úseku výjezdu z Havířova dal rychlostní radar a bylo by pouze odbočení od Ostravy na Šumbark a tím pádem by ubylo nebezpečných situací a prakticky by tam nehody vymizely. Dle našeho názoru se kraj nevypořádal správně se všemi námitkami, které jsme vznesli my, ale také město Šenov a jiné dotčené subjekty,” řekl náměstek havířovského primátora Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL).

Náměstek hejtmana pro dopravu tvrdí, že krajský úřad nemohl rozhodnout jinak.

“Nemá to nic společného s politikou. Rozhodl o tom krajský úřad z hlediska státní správy a neměl jinou možnost. Žádné námitky nebyly relevantní,” uvedl náměstek hejtmana MSK Jakub Unucka (ODS).

Radnice v Šenově by uvítala, kdyby Havířov se žalobou uspěl. Přesto už připravuje vlastní opatření kvůli zvýšené dopravě.

TOMÁŠ HOLUŠA (ANO), místostarosta Šenova:2,17 Občané mají obavy z toho, že se to bude zkracovat, především osobní doprava. Chystají se plány na zklidnění části ulic v části, ve které by si to mohli občané Havířova zkracovat přes Šenov po místních komunikacích…..42 úzké cesty ,” řekl místostarosta Šenova Tomáš Holuša (ANO).

Podle posledního vyjádření ŘSD by měla být svodidla a nové dopravní značení instalováno během několika týdnů. Havířov věří, že právě díky žalobě, bude mít rozhodnutí odkladný účinek.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků