Počet opilých dětí v Havířově roste, úředníci musí volat rodičům častěji

  • 15:35,
  • Havířov ,

"Přijeďte si pro své podnapilé děti." Za tento telefonát rozhodně rodiče své ratolesti nepochválí. Sociální pracovníci v Havířově během kontrol zaznamenali, že počet opilých mladistvých oproti loňskému roku stoupl.

V neděli ráno zastavila policejní hlídka na Dlouhé třídě v Havířově vozidlo, plné mladých lidí. Řidič měl pozitivní výsledek na drogy, ale odmítl krevní test a byl odvezen na služebnu. Mládež si krátila čas kolem auta a přilákala tím hlídku městské policie. 

“Zde měl muž cizí státní příslušnosti v blízkosti osobního vozidla podat láhev alkoholu mladistvým osobám. 22letý muž je podezřelý ze spáchání přestupku podle zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek,” řekla mluvčí PČR Karviná Karolína Bělunková.

17letá dívka a 15letý chlapec nadýchali téměř shodně 1,7 promile alkoholu. Na místo byli přizvány pracovnice OSPOD a rodiče dětí.

Zákonný zástupce je následně i s nezletilým dítětem předvolán na úřad. 

“Nevíme, jak reagují doma. Ale většina rodičů to řeší a dostavují se i na jednání na náš odbor. Snaha o nápravu tam je,” řekla vedoucí odboru sociálních věcí Bernarda Urbancová.

Záchyt podnapilých mladistvých v posledních měsících stoupá. 

“Nárůst, počtem kontrolovaných dětí, je. Máme větší záchyt. Kontrol je několik desítek ročně s tím, že oproti loňskému a předloňskému roku se domnívám, že je ten nárůst teď větší,” řekla vedoucí oddělení SPOD Milada Páclová. 

Jelikož si v restauracích dávají kvůli vysokým pokutám více pozor, aby nenalévali mladistvým, stále častěji dochází k pití alkoholu venku. I proto OSPOD a policie častěji provádějí kontroly ve vytipovaných lokalitách.
Farma Bezdínek s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

EUROLINE s. r. o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků